10:17, 20.11.2020

НКРЕКП затвердила перехід на стимулююче тарифоутворення для ДТЕК Донецькі електромережі

18 листопада 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила проєкт рішення про встановлення тарифів на послуги розподілу електроенергії в 2021 році для ДТЕК Донецькі електромережі за методикою стимулюючого тарифоутворення.

поділитись:
НКРЕКП затвердила перехід на стимулююче тарифоутворення для ДТЕК Донецькі електромережі - фото 1

Відповідно до нової методики, обсяг запланованих інвестицій в поліпшення якості електропостачання ДТЕК Донецькі електромережі збільшиться на 138 млн грн в порівнянні з 2020 роком. Інвестиції в поліпшення інфраструктури електромереж на території ліцензійної діяльності компанії (підконтрольна територія Донецької області) складуть 332 млн грн. Для порівняння, в 2020 році інвестиційна програма компанії, сформована за методикою «Витрати +», менша на 42% і становить 193 млн грн*.

Заплановані інвестиції будуть спрямовані на поліпшення якості електропостачання відповідно до планових показників, які визначає держрегулятор НКРЕКП: скорочення втрат в електромережах і показник SAIDI (час відключення електроенергії), - повідомили у компанії.

Так фахівці пояснюють, що згідно з параметрами якості, визначеним НКРЕКП, завдяки впровадженню стимулюючого тарифоутворення через 13 років час відсутності електроенергії у клієнтів має скоротитися з поточних 1 362 хв/рік до 150 хв/рік для міста і 300 хв/рік для сільської місцевості.

Одним з важливих напрямків ДТЕК Донецькі електромережі будуть проєкти з впровадження технологій автоматизації та цифровізації. Вони націлені на те, щоб в довгостроковій перспективі трансформувати поточну інфраструктуру електричних мереж в Smart Grid, що відповідає потребам сучасної економіки і клієнтів.

Наприклад, вже у 2021 році 15 млн грн буде використано для проєктів з розвитку автоматичної системи диспетчерського управління, яка дозволяє в режимі реального часу відслідковувати технічний стан електрообладнання. Для порівняння, обсяг інвестицій в автоматизацію в 2020 році склав лише 2 млн грн.

Значне збільшення обсягів інвестицій в розвиток автоматичної системи диспетчерського управління допоможе більш оперативно реагувати на аварійні ситуації та усувати їх для більшої кількості жителів Донецької області.

Інвестиції в розвиток сучасних цифрових каналів обслуговування клієнтів, наприклад, онлайн-портал, чат-бот і мобільний додаток, дозволять зробити взаємодію клієнтів з компанією більш швидкою, простою і зручною.