20:10, 23 березня

Нова шахрайська схема: аферисти прикидуються соцпрацівниками

Така схема шахраїв діє по всій Україні. Видурюють у пенсіонерів гроші, мовляв, для обміну старих купюр. А потім зникають.

поділитись:
Нова шахрайська схема: аферисти прикидуються соцпрацівниками - фото 1

Пані Зінаїда на старість залишилась без копійки. 90 тисяч гривень видурили шахраї. Аферисти під видом соцпрацівників вдерлися до оселі самотньої жінки та переконали її обміняти старі банкноти. Мовляв, нові принесуть вранці. Відтоді, тиша. Злочинці обібрали стареньку повністю.

«У мене син помер торік, на пам’ятник збирала, собі на похорон збирала. І на ремонт - стояк замінити треба», - розповідає обдурена пенсіонерка.

У Покровську міфічні соцпрацівники у такий спосіб ошукали і сусідку пані Катерини. Вони вмовили жінку обміняти купюри, мовляв, в країні почалася грошова реформа.

Аферистку шукають й досі. У поліції кажуть: найчастіше такі шахраї виявляються гастролерами. Якщо жертва звертається до правоохоронців пізно, справу розкрити важче.

На гачок таких злодюжок найчастіше потрапляють літні люди. В управлінні праці та соцзахисту наголошують: їх фахівці без виклику не ходять по домівках та не пропонують взяти участь у різних акціях чи пропозиціях. Крім того, справжні соцпрацівники попереджають про візит та показують посвідчення.

Тому, радять поліцейські, незнайомців взагалі краще не пускати на поріг, навіть, якщо вони надокучають. А шахраям за такі афери загрожує обмеження волі до трьох років.