11:25, 15.05.2020

Нові схеми телефонних шахраїв – як вберегтися?

Аферисти телефонують по кілька разів на день з різних номерів, щоб дістати жертву. Залякують кредитами, у яких ви нібито вказані поручителем. Що робити в такому разі та як себе захистити?

поділитись:
Нові схеми телефонних шахраїв – як вберегтися? - фото 1

Протягом двох тижнів шахраї надзвонювали на мобільний із різних номерів. І повідомляють, нібито номер телефону вказаний у кредиті невідомого чоловіка – жертвою такої схеми стала журналістка із Києва.
Шахраї просили терміново зателефонувати за вказаним номером. Але варто набрати такий, і з вашого мобільного спишуть усі кошти.

«Аферисти можуть повідомляти ваші реальні паспортні дані, номер ідентифікаційного коду та адресу прописки. Це свідчить про те, що вони користуються краденою інформаційною базою в інших шахраїв», - зазначає експертка із психологічної кібербезпеки Наталя Бугайова.

А ще - можуть просити дані ваших карток – нібито щоби перевірити, чи справді у вас немає кредитів.

«Ні за яких обставин не повідомляйте нікому свої персональні дані. Найправильніше – це перервати контакт з аферистом і в подальшому взагалі не відповідати на дзвінки», - каже експертка.

Якщо вам і далі телефонують з інших номерів – адвокатка радить записувати розмови на аудіо.

«Ви записуєте телефонну розмову, про що йде мова, і дізнаєтесь, хто вам телефонує, з якого приводу, чи є якісь офіційні документи», - каже адвокат Богдана Бондар .

А тоді - пишете заяву до поліції. І додаєте аудіозапис та скріни всіх номерів, з яких вам телефонували. Це можна зробити й онлайн на сайті Кіберполіції.

«Ви можете говорити про збір персональних даних. Це є порушення недоторканості приватного життя фактично, збір незаконно даних», - наголошує адвокат.

І пам’ятайте: стати поручителем за чиїмось кредитом - можна лише, якщо ви офіційно уклали з банком договір поруки в письмовій формі. В усіх випадках - будьте певні: вам телефонують шахраї.