19:15, 27.04.2020

Новий автобусний маршрут 8А - чи залишать його після карантину у Маріуполі?

У Маріуполі запустили ще один автобусний маршрут - 8А. Він поєднує три райони міста.  Прямує із Курчатова до Черьомушок. Але поки - працює в тестовому режимі. Та чи залишать цю транспортну лінію після карантину?

поділитись:
Новий автобусний маршрут 8А - чи залишать його після карантину у Маріуполі? - фото 1

У дорозі автобус 80 хвилин, в один бік проїжджає 22 кілометри та 43 зупинки. Це - найдовший маршрут у місті, який поєднує Приморський, Центральний і Кальміуський райони.

Новий автобусний маршрут 8А - чи залишать його після карантину у Маріуполі? - фото 15093

 

Пані Наталя сьогодні цим маршрутом їде вперше. Каже - задоволена.

«Дуже зручний, досить зручний, тому що немає зв'язку з Південним, дуже мало зв'язку. І я б ще хотіла маршрут від залізничної лікарні, дуже багато людей там живе і практично немає маршруту ніякого».

Пасажирів багато, особливо на кінцевих, розповідає кондукторка - пані Наталя. У годину пік з'являються черги, деякі зупинки навіть доводиться проїжджати.

«Ще багато ж не знають, може потім туди далі буде більше. Ось у годину пік звичайно багато. Ми за зупинок п'ять людей набрали, а потім доводилося вже проїжджати, бо за правилами, тільки по сидінням людей набираємо», - каже кондуктор Наталя Телятникова.

Кінцева - селище Південне. На транспорт чекає пані Єлизавета. Згадує, раніше потрапити до міста було проблемно. Бо маршрутки сюди не добиралися.

«Були проблеми, людям доводилося, бабусям стареньким, літнім пенсіонерам ходити туди, на квартал, якщо з'їздити за продуктами. Буквально три зупинки їм йти важко. А зараз комунальний транспорт, дуже зручно, ми задоволені. Увесь район просто бурхливі оплески. Дуже раді», - каже жінка.

Автобус 8А працює з суботи. Спочатку на лінію виїхали 3 машини, сьогодні 7. Спеціалісти оцінили - маршрут має попит. Тож завтра додадуть ще дві одиниці. Обіцяють - залишать це сполучення й після карантину.

«Пасажиропотік постійно змінюється, все залежить від працездатності та підприємств і установ та об'єктів соцінфраструктури. Маршрут введений зараз на обкатку, в тестовому режимі, звичайно він мінятися, але кількість, інтервали і графіки роботи будуть коригуватися від умов», - розповів директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

Нагадаємо, днями до Маріуполя приїхала чергова партія транспорту. Поки 15 нових тролейбусів готують до експлуатації.