18:55, 09.10.2019

Новий порядок перетину лінії зіткнення – дітям потрібен загранпаспорт

Новий порядок перетину лінії зіткнення – дітям потрібен загранпаспорт 09.10.2019

поділитись:
Новий порядок перетину лінії зіткнення – дітям потрібен загранпаспорт - фото 1

Шлях з перепонами. Наприкінці жовтня набуде чинності новий порядок перетину лінії зіткнення - на тимчасово непідконтрольну територію дітей до 14 років без закордонного паспорта - не пустят.

Жителі стурбовані, мовляв, що робити? І чи не буде після нововведень черг на КПВВ? Юлія з донькою перетинає лінію зіткнення. Жінка каже, і зараз ледве збирає потрібні документи для дитини, щоб проїхати. Про те, що без закордонного паспорта - дитину на непідконтрольну територію не пустять, чула.

«Нас это не радует. Вообще не радует. Это все время. Это все нужно оформлять».

Підтримує жінку і її сестра. Пані Євгенія не розуміє навіщо для поїздок територією України дитині потрібен документ для виїзду за кордон.

«Я противник этого. Это неправильно. У меня Украинский паспорт, у ребенка свидетельство о рождении украинское, и мы теперь едем по загранпаспорту в Донецк. Это бред».

Із 29 жовтня правила виїзду на непідконтрольну територію - змінюються. Крім довіреності одного з батьків, дитині, якій не виповнилося 14, потрібен ще й закордонний паспорт. З того боку пускатимуть по свідоцтву про народження. Прикордонники запевняють, на швидкості контролю на КПВВ це не відобразиться.

«Порядок оформлення осіб через лінію розмежування не зміниться. Тобто зміниться документ, який буде пред’являтися, наразі це, наприклад, свідоцтво про народження, а потім це буде паспорт громадянина України. Для нас фізично чи технічно нічого не зміниться» - каже помічник начальника Краматорського прикордонного загону Ігор Заруднєв.

У прес-службі Державної міграційної служби України повідомили, що пільг для дітей із непідконтрольної території не буде. Документ для них коштуватиме 682 гривні. Водночас днями Володимир Зеленський доручив Кабміну спростити перетин лінії розмежування. Указ стосується як людей, так і переміщення товарів. Ідеться і про поліпшення умов на всіх КПВВ. Зокрема, для людей із інвалідністю.