14:05, 29.05.2020

Обдурили при покупці в інтернеті? Як не потрапити на гачок шахраїв?

У мережі під час карантину активізувалися і шахраї. Найчастіше українців обманюють на сайтах з продажу

поділитись:
Обдурили при покупці в інтернеті? Як не потрапити на гачок шахраїв? - фото 1

Втратив гроші і ігрову приставку. Сергія обдурили шахраї на одному з сайтів продажу.

«Ми відправили йому передоплату, подзвонили йому, сказав, що відправив номер накладної. А після цього перестав відповідати на дзвінки. На зв'язок не виходив».


Днями схожий випадок стався і у Мирнограді, розповідають в поліції. Чоловік побачив оголошення в Інтернеті і похапцем переслав аферистам кругленьку суму за авто, якого не було.

«Перерахував 75 ​​000 гривен на вказаний шахраєм рахунок. Після чого шахрай вимкнув телефон і видалив оголошення».


З початку карантину аферисти активізувалися у мережі. Однак, за словами правоохоронців, іноді розпізнати оголошення від шахраїв все ж можна.

«Необхідно звернути увагу на ціну товару, його вартість, як правило, у шахраїв вона дуже занижена. Також шахраї відмовляться від оплати післяплатою. І пропонують оплатити повну ціну відразу», - каже інспектор сектору моніторингу Покровського відділу поліції Микола Лебеденко.


Однак, це не привід взагалі відмовлятися від товарів в Інтернеті, запевняють покупці. Головне, знати, де робити замовлення, вважає Олег.

«Перевірені сайти, по-друге, не пересилати гроші заздалегідь продавцеві, тим більше, якщо сума велика».


Найчастіше на гачок шахраїв потрапляють довірливі люди, відзначають психологи. І радять: не варто купувати товари під впливом емоцій. Перед замовленням, витримаєте паузу.

«Вимкніть мозок рептилії, включіть мозок людини, який аналізує, синтезує. 90% речей, товарів, ми набуваємо під впливом імпульсу, а не за потребою, яка дійсно є», - каже психолог.


Якщо продавець не хоче відправляти товар без часткової передоплати, фахівці радять пересилати суми, в 50-100 гривень, щоб уберегтися від значних втрат.