19:55, 22.01.2020

Шкіільні обіди для дітей-переселенців та постраждалих від війни стануть безкоштовними

Відповідний Закон ухвалила Верховна Рада. За пільговою програмою  харчуватимуться у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних закладах.

поділитись:
Шкіільні обіди для дітей-переселенців та постраждалих від війни стануть безкоштовними - фото 1

Аліна та маленький Демид переселенці з Донбасу. Після уроків хлопець розповідає, що сьогодні їв на обід.

"Была котлета, был буряк и макароны. Всё".

Місяць харчування у їдальні коштує біля 250 гривень. Проте вже у лютому вартість може вирости, каже жінка.

"Вчера или позавчера прочитала в интернете о том, что есть такая информация, что детям-переселенцам будут давать какую-то льготу на питание. В связи с подорожанием питания - это будет очень внушительный плюс и большая поддержка бюджету" – каже Аліна.

У маріупольських школах приблизно 5000 дітей мають право на безкоштовні обіди. Найбільше з них - це діти-сироти та діти з особливими освітніми потребами. Кошти на це виділяють з місцевого бюджету. Однак введення нових пільгових категорій слід чекати ближче до кінця весни, кажуть у департаменті освіти.

"Ми отримали проект такий до Закону України, який розглядається, ще розглядається у Верховній Раді. І ми чекаємо підписання. Буде здійснюватися рішення і вноситись ці категорії дітей" –зазначила головний спеціаліст департаменту освіти Алла Хаджинова.

В ухваленому законі окрім переселенців пільги поширюються ще на одну категорію. У Маріуполі 68 тисяч дітей, які можуть отримати статус постраждалих унаслідок збройного конфлікту. Проте на початок року цим правом скористалися лише десята частина.

"Підпадають ті діти, які перебували з 14-го року на території Донецької та Луганської області. Також діти, які зазнали поранення під час збройних конфліктів, і діти, які є внутрішньо переміщеними особами" – розповіла начальниця відділу соціально-правового захисту дітей Людмила Прунчак.

Для отримання статусу необхідна копія свідоцтва про народження та паспорт одного з батьків. А також будь-який документ, що підтверджує перебування дитини у зоні конфлікту на момент початку бойових дій.