18:55, 29.10.2019

Обмін творчою молоддю між Маріуполем та Німеччиною

Обмін творчою молоддю між Маріуполем та Німеччиною 29.10.2019

поділитись:
Обмін творчою молоддю між Маріуполем та Німеччиною - фото 1

У Дортмунді хлопці та дівчата з міського ліцею готують театральну виставу "Ромео та Джульєтта". А німецькі школярі у Маріуполі цікавляться індустріальним туризмом. Хто та навіщо влаштував проєкт "Два міста у моря"?

Разом з німецькими школярами маріупольскі ставлять виставу "Ромео і Джульєтта". Микола один із тих, хто побував у Дортмундському театрі.

«На самом деле, мне очень понравилось, так как до этого у меня не было театрального опыта. И побывав в Германии я безусловно получил для себя много чего нового. Мы пробовали играть Ромео, Тибальта и даже няню Джульетты».

Ця постанова - унікальна, - розповідає режисер "Театроманії" Антон Тельбізов. Аби вистава максимально вразила глядачів, застосують сучасні цифрові технології.

«Наши ребята германские приедут в апреле месяце на генеральную репетицию здесь и они вернутся в Дортмунд и в одно время в один час мы начнем показывать спектакли. То есть германские ребята, зрители увидят то, что происходит в Германии на сцене и онлайн увидят то, что происходит в Мариуполе».

Школярі з Німеччини також приїхали за обміном. Щоправда, з іншою метою. Вони вивчають туризм в індустріальному місті. Ніхао - один з учасників проєкту. Від України у захваті.

«Это совсем по-другому, чем в Германии. Но здесь так же очень красиво, и семья, и культура, и еда, лицеи, школы и многое другое. Очень понравился пляж».

У маріупольських сім'ях діти гостювали тиждень. І за цей час встигли подивитися багато цікавих куточків Донеччини, розповів директор міського ліцею Андрій Голютяк.

«Загально наш великий проєкт називається "Два міста у моря". У них Відмунт - на Північному морі, а у нас Маріуполь на Азовському морі. Тож так ми і здружились. А результат цього проєкту - це фільми, які вони зробили про Маріуполь. Потім ці фільми появляться в інтернеті на весь світ, про наш Маріуполь, про туризм».