18:45, 13.08.2019

Оформити пенсію вдома - новий сервіс для українців

Оформити пенсію вдома - новий сервіс для українців 13.08.2019

поділитись:
Оформити пенсію вдома - новий сервіс для українців - фото 1

В Україні запровадили електронний сервіс, який дозволяє оформити виплати вдома. Чиновники запевняють, людям не доведеться стояти в чергах та витрачати гроші на проїзд. Як вийти на зв'язок з Пенсійним Фондом онлайн і чи всім це доступно?


Стати пенсіонером тепер можна "За один клік". Заяву й документи для призначення виплати: скан-копії, або навіть фото паспорта, трудової книжки, ідентифікаційного коду, та, за потреби - додаткових паперів, наприклад, довідки інваліда війни можна надіслати онлайн на веб-порталі Пенсійного фонду. А йти до відділення доведеться тільки раз - аби подати оригінали документів й отримати пенсійне посвідчення. Про те, що воно готове - повідомлять смс-кою.


Також на порталі установи можна дізнатися про страховий стаж, заробітну плату, замовити довідки або переглянути дані своєї пенсійної справи. Та чи всім це під силу? Фахівці запевняють, опанувати новий сервіс зможуть усі охочі.


«В нас є брошурки, електронний сайт. На сайті в фейсбуці можна переглянути роліки і всю необхідну інформацію. Якщо немає можливості зареєструватися вдома, пенсійний фонд дає таку можливість безпосередньо у відділеннях пенсійного фонду» - розказала Ірина Кравець, заступниця начальника маріупольського управління пенсійного фонду.


В установі твердять - за останній місяць користувачів їхнього електронного порталу побільшало. Та ті, хто наважиться керувати своєю пенсією онлайн - мають перед тим отримати цифровий підпис. Зокрема, в державному банку або в центрах надання адміністративних послуг. А без ЕЦП - доступна лише інформація про надходження пенсії. Жодних операцій провести не вдасться.