12:17, 23.01.2020

Оголошено результати оцінки населення в Україні. Вже не 52 і навіть не 48 мільйонів

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів, що вони з командою три місяці працювали над оцінкою кількості населення України. Оцінка, за його словами, відрізняється від перепису населення тим, що її можна провести швидше і без додаткових витрат з бюджету

поділитись:
Оголошено результати оцінки населення в Україні. Вже не 52 і навіть не 48 мільйонів - фото 1

Міністр оголосив, що за результатами оцінки кількість наявного населення в Україні (населення, яке перебувало в Україні в момент оцінки) станом на 1.12.19 - 37 млн 289 тис. осіб. З них 20,01 млн жінок і 17,28 млн чоловіків. У Києві проживає 3,7 млн ​​осіб. Ця оцінка не охоплює території анексованого Криму і ОРДЛО.

"Оцінка дає інформацію тільки про чисельність, статеву і вікову структуру населення і розподіл по регіонах. Перепис ж дає ці дані і деякі інші - наприклад, етнос або стан домогосподарства", - пояснив він в своєму Telegram-каналі.

Оцінка населення проводилася трьома методами: використовуючи дані мобільних операторів про кількість абонентів на території; дані пенсійного фонду і дані з держреєстру фізосіб.

Дубілет уточнив, що різниця між результатами різних методів - 2,86%, і додав, що з урахуванням строків і вартості оцінки це прийнятний результат.

"На моє переконання, це досить маленька похибка для того, щоб ухвалювати ефективні управлінські рішення. Більша точність для управлінських рішень не потрібна", - сказав він на пресконференції.