19:45, 04.10.2019

Осіння призовна кампанія - у самому розпалі

Осіння призовна кампанія - у самому розпалі 04.10.2019

поділитись:
Осіння призовна кампанія - у самому розпалі - фото 1

Строковики, мобілізаційний резерв і контрактники. У воєнкоматі - черги. Де служитимуть майбутні військовослужбовці та які нововведення чекають на них цьогоріx?

Двадцятирічному Максиму повістку принесли на роботу. Хлопець розказує, - до військкомату прийшов одразу. Ухилятися не став. Вважає, рано чи пізно доведеться віддати борг державі. Уже пройшов майже весь медичний огляд. Порушення зору - у багатьох призовників, говорить лікар-офтальмолог Алла Бабаніна. Проте це не завжди привід не йти до армії.

«Смотря какая рефракция, если до 6 диоптрий, то они годные, но с ограничениями, а если ниже 6, то не годны. Статья 30В, она негодна».

Медики стверджують, стан здоров'я молоді останнім часом погіршився. Головна причина – брак профільних фахівців у лікарнях, особливо у селищах. Цьогоріч призовна кампанія триває на місяць довше. До військкомату новобранцям потрібно звернутись у терміни, які вказані у повістці. Якщо ж ви її не отримали, маєте з'явитися впродовж 10 днів з початку призову без нагадування. За словами військового комісара Володимира Левандовського, під час весняного призову було мобілізовано близько ста п'ятдесяти новобранців. Стільки ж планують відправити й восени.

«На зону ООС вони залучені не будуть. Тому батьки за це можуть не переживати. Вони, в основному, будуть перші три місяця в навчальних центрах. Після проходження підготовки, курсу молодого бійця, вони будуть направлені до різних військових частин» - розказав військовий комісар Володимир Левандовський.

Нагадаємо, за ухилення від проходження служби передбачена кримінальна відповідальність. За підсумками попередньої кампанії розпочато дві карні справи.