19:40, 01 червня

Парламентарі заявили, що викрили злочинну схему розкрадання української енергетики

Гучну заяву зробили парламентарі. Заявили, що викрили злочинну схему своїх колег, яка відкрила доступ до розкрадання у сфері енергетики.

поділитись:
Парламентарі заявили, що викрили злочинну схему розкрадання української енергетики - фото 1

Змова у профільному парламентському комітеті, яку назвали «золотим ключиком», призвела до енергокризи, яку зараз намагається подолати уряд. Багатомільярдна заборгованість перед «Енергоатомом» та неплатежі між учасниками ринку спричинені появою російського імпорту за наднизькими цінами для зацікавлених підприємств. А також спекуляцій фірм-прокладок, які не тільки купували задешево вітчизняні кіловати, а й спромоглися накрутити на них, продаючи іншому стратегічному держпідприємству, – «Укрзалізниці». По розслідування схеми нардепи звернулися до НАБУ та Служби Безпеки України.

«Андрій Герус минулого року ініціював поправки, дозволивши фактично купляти електроенергію з Росії в Україну з російської компанії, яка перебуває під американськими санкціями. Під час пандемії і кризи у нас в країні, знищуючи наші енергетичні підприємства, є ніщо інше, ніж ознаки державної зради. За цією схемою Геруса, «золотого ключика» вони додумались з комунального піприємства «Київтеплоенерго» перепродавати електроенергію на «Укрзалізницю», на державне підприємство, стратегічне!», - розповів екс голова Служби Безпеки України Валентин Наливайченко.
Парламентарі заявили, що викрили злочинну схему розкрадання української енергетики - фото 18736

 

«Замість того, щоб мати прямі відносини, між ними вклинюється декілька фірм-прокладок. Коли одна купує у «Київтеплоенерго», продає ще іншій та ще іншій. Продає вже Укрзалізниці, але по ціні 1,69. Така проста схема. Але ціна цієї схеми ось я кажу, тільки за перший квартал - 321 мільйон гривень», - зазначив народний депутат України, фракція партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.
Парламентарі заявили, що викрили злочинну схему розкрадання української енергетики - фото 18734

 

«Укрзалізниця» повинна займатися своєю ефективністю, а замість цього виходить, що бере участь в схемах, по яких обкрадає по суті держава. Процес узгодження цін у даному випадку йде через НКРЕ, тому вони повинні були побачити, що там є така суттєва різниця. Чому тут з'явився посередник і чому стільки втратила «Укрзалізниця» - це великий-великий питання, який точно повинні задавати вже органи», - каже позафракційний народний депутат України Муса Магомедов.
Парламентарі заявили, що викрили злочинну схему розкрадання української енергетики - фото 18735