11:00, 25.01.2020

Пастки в інтернеті - на українців полюють кібершахраї

Створюють сайти, де пропонують речі з великою знижкою. Після замовлення просять передоплату, а як отримують гроші, зникають. Як не потрапити на гачок.

поділитись:
Пастки в інтернеті - на українців полюють кібершахраї - фото 1

Євгенія - маріупольчанка. Шукала ліжко до себе в кімнату. Проте у місцевих магазинах меблів потрібного розміру не було. Аж тут натрапила на вигідній варіант в інтернеті.

"Позвонили им, уточнили все размеры и как бы материал. Нам всё подсказали, вот, и сказали, что они работают по предоплате, половину стоимости. И товара у них в наличии на складе нет, что изготавливать его будут 4 недели. Ну то есть как бы нас устроили эти сроки" – розповідає жертва шахраїв Євгенія Мавраєва.

Сплатила майже 3 тисячі гривень. Та термін доставки постійно переносили. Спочатку пояснювали це великим навантаженням на свята. А потім взагалі перестали відповідати на дзвінки.
Згодом виявилося: ошуканих шахрайським сайтом понад двісті людей. Вони навіть створили групу у соціальних мережах. Та підрахували: скільки разом віддали аферистам.

"Ещё как бы идёт заполнение всех данных, реквизитов и всего остального. Ну примерно сейчас где-то 150 заполнили человек, и уже больше 700 тысяч, это то, что отправили люди" – каже дівчина.

Спеціалісти радять не довіряти сайтам, які просять передплату за товар. Також потрібно звертати увагу на ліцензію продавця.

"Наиболее порядочные сайты по продаже товаров, они базируются или основываются на маркетплейсах. Если какие-то нарекания приходят со стороны покупателей, то сайты, которые курируют всё это дело, они разбираются обычно в положительную сторону. В сторону покупателя" – каже доцент кафедри математичних методів і системного аналізу МДУ Сергій Кривенко.

Якщо ж від шахраїв постраждали не лише ви, варто написати спільну заяву до поліції. Від цього залежить як покарають аферистів.

"Коллективное обращение возымеет больший вес. То есть мошенничество со 190 прим. 1 перерастает в 190 прим. 3, а это уже реальные сроки лишения свободы и достаточно серьёзные обстоятельства для того, чтобы вернуть данные средства" – каже юрист Олександр Магдаліц.

Аби не потрапити на гачок, фахівці радять просити у продавця юридичний рахунок. Це гарантія того, що ви уклали угоду, а не просто скинули гроші комусь на картку.