20:20, 01 червня

Пенсіонери Донецької та Луганської областей продовжують отримувати продуктові набори

Не лише допомогти, а й вберегти від зараження вірусом. Цим керуються волонтери, які нині доправляють продукти ветеранам праці на Донеччині та Луганщині.

поділитись:
Пенсіонери Донецької та Луганської областей продовжують отримувати продуктові набори - фото 1

Щоб літні люди не залишали свої помешкання без нагальної потреби, набори їм привозять прямо додому.

Фізичні вправи, сніданок, аптека та інші справи. До такого розкладу за майже 40 років перебування на пенсії звик житель Покровська Іван Карпов. Та останні кілька місяців життя 89-річного дідуся змінилося. Всі справи, які потребують зайвого візиту на вулицю, взяли на себе близькі. Частіші візити, регулярні телефонні дзвінки та особлива увага до самопочуття. У такий спосіб Оксана намагається обмежити соціальні контакти самотнього дідуся, щоб убезпечити старенького від небезпечного зараження коронавірусною хворобою.

«Ми намагаємося робити так, щоб дідусь без зайвої потреби не виходив на вулицю», - каже онука.

Але дотримуватися карантину іноді вкрай важко, зізнається пенсіонер, адже не звик сидіти на місці. Іван Матвійович понад пів століття присвятив шахтарській праці.

«Мені було 23, року. А я вже начальником ділянки, вивів відстає ділянку в передові. 160 осіб було в моєму розпорядженні. Вручну ми працювали, бурили цим свердловини. Потім, коли вже удосконалилася вугільна промисловість, пішли комбайни», - згадує пенсіонер Іван Карпов.

Роки, віддані вугільній галузі, запам’яталися не лише тяжкою працею. На шахті Іван Карпов зустрів і майбутню дружину. Нині у чоловіка троє синів, шестеро онуків та десятеро правнуків. Окрему увагу під час пандемії коронавірусу ветерани праці, які живуть на Донбасі, отримують і від Фонду Ріната Ахметова. Волонтери доставляють літнім людям продуктові набори.

«Сьогодні люди похилого віку одні з найбільш вразливих і нужденних категорій. У їх числі і ті, хто багато років самовіддано трудився і заслужив особливий почесний статус ветерана праці. Фонд Ріната Ахметова передає 10 тисяч продуктових наборів для ветеранів праці Донбасу», - розповіла директор прєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Продукти ветеранам праці доставляють безконтактно. Набір залишають під дверима їхньої оселі. Щоб убезпечити літніх людей, волонтери використовують захисні маски та рукавички.