18:15, 11.11.2019

Переможці конкурсу ”Морська справа – 2019” відвідали міжнародну виставку Europort 2019 у Роттердамі

Переможці конкурсу ”Морська справа – 2019” відвідали міжнародну виставку Europort 2019 у Роттердамі 11.11.2019

поділитись:
Переможці конкурсу ”Морська справа – 2019” відвідали міжнародну виставку Europort 2019 у Роттердамі - фото 1

Проект “Морська справа” - вже проводять два роки. І зупинятися не збираються.

Вадим - студент Київського університету інфраструктури та технологій. Увійшов до тридцятки кращих студентів профільних ВИШів, які перемогли у Всеукраїнському освітньому проекті “Морська справа 2019”. А от - іще цікавинка.

"Це - пластик. Наче сміттєвий бак, що плаває. Матеріал не забруднює оточуюче середовище, бо повністю піддається переробці. А ще - він не іржавіє та дуже міцний" – представляє проєкт учасник виставки "Europort 2019" Бруно Тайдмен.

І подібних проектів тут - чимало. Є і український стенд. Через занепад морської галузі нам важко конкурувати із іншими країнами. Але ситуацію можна переломити.

"Україна може здивувати весь світ, якщо буде стрімко розвиватися в плані розвитку виробництва, в плані розвитку технологій. А так - тут все поділено вже давно, тут нікого нічим вже не здивуєш" – розказав ще один учасник виставки Володимир Коваль.

Саме дивувати світ - прагнуть переможці всеукраїнського проекту “Морська справа 2019”, який організував Благодійний фонд Бориса Колеснікова. В своїх конкурсних роботах - найсміливіші ідеї. Це і очистка води за допомогою вакуумного випарювача, і використання 3Д-друки в будівництві кораблів, і розробка нового типу палива на основі торію. Якщо усе це вдасться втілити в життя - Україна зможе кинути виклик усім морським державам, - переконаний Борис Колесніков.

"У нас есть уже даже по итогам этого конкурса масса приглашений от экспедиторских компаний, от морских, которые, допустим, судостроительные заводы в Херсоне. Я думаю, что 30 лучших легко найдут себе работу и мы будем болеть за то, чтобы они остались в нашей стране" – каже президент Фонду Борис Колесніков.