17:50, 30.01.2020

Перший кліматично нейтральний континент – Європа. Новий курс – ЗЕЛЕНА УГОДА.

По-новому має запрацювати промисловость, енергетика, сільське господарство. Вирощувати овочі без синтетичних добрив та антибіотиків, пересісти на електрокари, розвивати залізницю та морські порти, розпліднювати тварин та висаджувати нові ліси - частина пропозицій.

поділитись:
Перший кліматично нейтральний континент – Європа. Новий курс – ЗЕЛЕНА  УГОДА. - фото 1

А ще потрібно більше станцій зеленої енергетики і ощадне витрачання ресурсів. Уже за 30 років у європейському повітрі має бути мінімум шкідливих речовин. Природа уже благає про допомогу.

"Подивіться лише на засуху та повені, пожежі та спеку, підвищення рівня океану, екстремальні погодні умови. Усе це траплялося і раніше, але не так часто" - каже Урсула Фон Ляєн президентка європейської комісії.

Якщо нічого не робити, то експерти кажуть – за 10 років глобальне потепління уже не зупинити. На планеті потеплішає на 6 градусів. Боротися за чисте повітря – готова й Україна, заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук після візиту до Ради Асоціації Україна-ЄС.

"Наша амбіція – трансформувати країну в сильну конкуренту економіку з цифровізованою та енергоефективною промисловістю, високо розвинутою інфраструктурою та гідним рівнем життя для людей".

Участь України у Зеленій угоді може вплинути не лише на природу, а й на відносини з усією Європою.

"Це впливатиме на Україну позитивно економічно, українські підприємці, і виробники зможуть підтверджувати якість своєї продукції, яка матиме незначний вміст викидів со2. Це означає що укр продукція також ставатиме конкурентоздатною на міжнародній арені" - зазначає директорка європейсько-українського енергетичного агенства Олександра Гуменюк.


А ще ЗЕЛЕНА УГОДА - це додаткові надходження для країни. Бюджет усієї угоди – один трильйон євро. І ми також можемо сподіватись на інвестиції. Єдина умова – спрямувати їх на екологію. Як розповів енергетичний експерт Юрій Корольчук:

"Для України безумовно 2 ключових аспекти важливі. Реконструкція модернізація теплових електростанцій, щоб зменшити викиди со2, тобто ж самі проекти з декарбонізації. І продовження реалізації проектів з поновлювальних джерел енергії. Це і податки надалі, і робочі місця."

Виконати усі вимоги ГРІН ДІЛу – Україні буде важко – кажуть фахівці.

"Все це можливо зробити. Насамперед, необхідно змінити всю модель української економіки, модель державного управління, реалізація грінділу можлива тільки в умовах зростання добробуту громадян, конкурентно спроможності економіки і зростання валового продукту не менше 6-7 відсотків щорічно" - Володимир Омельченко - директор енергетичних програм українського центру економічних і політичних досліджень ім. Розумкова.

Головний виклик для України – досягти європейського рівня розвитку альтернативної енергетики. У Норвегії майже 100 відсотків кіловатів в енергосистемі - зелені. В українських дротах – лише … 4 відсотки - енергія сонця та вітру! Головна надія тих, хто розвиває цю сферу – держава підтримає будівництво станцій. Без цього виконати «зелену угоду» Україна не зможе.