16:08, 16.08.2019

Під загрозою залишитися без світла та води опинився майже мільйон українців

Під загрозою залишитися без світла та води опинився майже мільйон українців 16.08.2019

поділитись:
Під загрозою залишитися без світла та води опинився майже мільйон українців - фото 1

Заручники ситуації. Росія вже понад два місяці блокує поставки вугілля на Луганську теплоелектростанцію. Кабінет міністрів уже ухвалив тимчасове рішення - продавати станції газ за зниженою ціною, поки не відновляться поставки вугілля. Та остаточно проблему не знято.


Віялові відключення, здорожчання електроенергії! Такі чутки ширяться Луганщиною останні три тижні. Люди налякані, що єдина ТЕС, що живить енергією увесь регіон може зупинитися. З 29 липня станція вимушено перейшла зі спалювання вугілля на дорогий газ.


До цього станція отримувала вугілля з території Росії. Та в червні Москва заблокувала поставки. Червона точка на карті - Луганська ТЕС. Чорна лінія - залізниця. Логістика тут така, що вугілля теплоелектростанція нині може отримувати тільки з Росії. Жодних інших під’їздів до ТЕС з території, яку контролює українська влада, немає.


Собівартість електроенергії, виробленої на газу, у рази більша. Якщо ситуацію не вирішити - станція взагалі може зупинитися. це призведе до перебоїв з водопостачанням та проблем у соціальній сфері. Щоб врятувати регіон від колапсу, напередодні уряд прийняв постанову про спеціальний тариф на газ для Луганської теплоелектростанції. Це рішення врятувало область від віялових відключень. Школи, дитячі садки, лікарні, і майже мільйон жителів регіону - будуть зі світлом і водою.


Жителі області хоч і зітхнули з полегшенням після рішення Кабміну, пильно стежать за ситуацією. Росія вже не вперше блокує поставки вугілля в Україну і шантажує цим всю країну та Луганщину зокрема, говорить губернатор Луганщини. Востаннє загроза відключень електроенергії була у листопаді минулого року.


Силами бізнесу проблему регіону не вирішити, кажуть експерти. Тут має бути комплексний підхід. Серед можливих варіантів в області бачать будівництво залізнчної гілки до ТЕС і запуск підстанції в Кремінній.