19:30, 13.01.2020

Пільговики в маріупольських маршрутках

Ми продовжуємо боротьбу з грубощами, нахабством та зухвалістю. Сьогодні наші антигерої - кондуктори, які відмовляють у безкоштовному проїзді дітям-сиротам. Виганяють їх з маршруток, хоча ті - мають єдині квитки. Як часто таке відбувається та як захиститися, коли в салоні вказують на двері?

поділитись:
Пільговики в маріупольських маршрутках - фото 1

Володимир - студент. Має єдиний квиток, бо росте без батьків. З таким папірцем - до театру та кіно в нього вхід вільний. А ще можна безкоштовно їздити у громадському транспорті. За законом! Та таким правом кондуктори часто нехтують.

"Автобус был полупустой. Но кондуктор была взведённая, сказала, что не будет заниматься благотворительностью. Хотя, я по сути не должен, я давал две гривны. Она заставила остановить автобус и хотела, чтобы я вышел" – розповідає хлопець.

Того разу хлопчина, аби доїхати, куди треба, сплатив повну вартість квитка - 8 гривень.

Ми пішли на експеримент. Сідаємо у маршрутку та все знімаємо на телефон. Володимир показав квиток, а потім дав дві гривні. Їхати дозволили. На кінцевій питаємо в кондукторів - як ставляться до дітей-сиріт та чи не висаджують із автобусів?

- Я не возмущаюсь.
- Не, не выгоняем, не выгоняем. Есть и по пенсионному так бывает.
- Це єдиний квиток. А єдиний квиток ми возимо безкоштовно.

У профільному департаменті зазначають: сироти мають право їздити безкоштовно! А якщо з автобуса виганяють - треба зафіксувати усю інформацію, що може знадобитися. Або зафільмувати усе за допомогою гаджету.

"По частным перевозчикам мы рассматриваем каждый случай. Необходимо написать заявление, время, когда это произошло, в каком транспортном средстве, номер транспортного средства. Мы примем меры, найдем перевозчика, найдем водителя, найдем кондуктора. И я думаю, что эти люди работать больше в городе не будут" – каже директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

І ще! Проїзд сироти з єдиним квитком-абсолютно безкоштовний. Кондуктори не мають права вимагати з дитини ані копійки. Тим паче дві гривні.