14:30, 05 жовтня

Планова щорічна вакцинація. «За» та «Проти»

Планова щорічна вакцинація викликає суперечки між батьками малечі. Хтось вважає, що щеплення захистить здоров'я дитини, деякі ж наполягають, що шкоди від імунізації більше, ніж користі. Де правда, а де міф?

поділитись:
Планова щорічна вакцинація. «За» та «Проти» - фото 1

Проти дифтерії, коклюшу, туберкульозу, гепатиту В... В Україні за плановим календарем вакцинації можна отримати більше 10 обов'язкових щеплень. Крім того - є додаткові. Доньці жительки Маріуполя Вікторії - 6 років. На думку жінки, імунізувати дитину вкрай важливо. Адже вважає: це єдиний спосіб вберегти здоров'я.

«Щеплення які нам були як-би за планом ми їх все робимо з самого народження намагалися, з самого пологового будинку. Нам завжди дзвонить наш лікар педіатр каже у вас за планом, тобто ми ось якщо ми здорові, не хворіємо то погоджуємося», - розповідає жінка.

А ось Аліні наважитися вакцинувати своїх доньок важко. Жінка переймається через можливу побічну реакцію.

«Реакція у моїх дітей на вакцинацію не дуже гарна. У молодшої дочки в 6 місяців від вакцини піднялася температура до 39.5 і трималася до 5 днів і місце щеплення було розміром в 50 копійок. Після цього звичайно дуже страшно прищеплювати власну дитину, тому що ти не знаєш який буде результат від подальшої вакцини», - каже жителька Маріуполя.

Лікарі ж наголошують: підвищення температури та набряк на місці уколу після щеплення - нормальна реакція організму.

«Вважаються нормальними реакції на всі вакцини вони можуть бути місцевими можуть бути загальними, до місцевих реакцій відносяться - почервоніння біль в області уколу, біль в області кінцівки і другий вигляді реакції це загальна реакція. Загальна реакція - це підвищення температури вище 38 градусів, для цього треба просто збивати цю температуру», - акцентує директорка з охорони материнства та дитинства ЦПМСД №3 Галина Біленька.

Ніяких йодних сіток та капустяних листів. Звичайні жарознижувальні допоможуть полегшити стан дитини, радять педіатри.