20:52, 23.04.2020

Планові щеплення під час карантину – чи безпечно робити?

В Україні триває європейський тиждень імунізації. Лікарі закликають дотримуватися графіка вакцинації дітей. Чи безпечно зараз робити ін'єкцію?

поділитись:
Планові щеплення під час карантину – чи безпечно робити? - фото 1

 

У Христини двоє дітей. Каже, молодшого сина прищеплюють від народження. А от доньку - почали лише в школі. Тож якби зараз за графіком у неї була вакцинація - обов'язково б зробили, запевняє дівчина.

«Якщо це для чогось дійсно важливого, кудись в якусь установу або для життя, скажімо так - пішли б. А так з першого класу ми потихеньку щепимося і те, що ми не зробили - наздоганяємо», - каже молода мама Христина.

Ведуча телеканалу "Донбас" Ольга Шиян доглядає піврічного сина. Розповідає, за віком його вже треба прищепити. Проте лікар порадив зачекати.

«Тепер поки незрозуміло, що нам з цим робити. Чесно кажучи, я трохи переживаю з цього приводу. Але будемо чекати. Раптом в травні нам все-таки дозволять піти в поліклініку», - каже Ольга.

Але не завжди ін'єкцію можна відкласти на потім. До того ж, зараз в Україні триває щорічний тиждень імунізації. Тож Наталя з тримісячним сином прийшла до лікарні.

«Якщо для дитини це важливо, то, щоб був здоровий. Я взагалі все щеплення дотримуюся, якщо дитині це треба», - каже молода мама Наталя.

Медики контролюють стан дитини до і після процедури, слідкують за здоров'ям її родичів, розповідає завідувачка. Однак все одно щодня кількість відвідувачів кабінету щеплень зменшується. Хоча - медики працюють за графіком.

«Десь на 30-40% менше стало. Ми, звичайно, проводимо санітарно-освітню роботу, пояснюємо батькам, що щеплення діти повинні отримати планово. Але батьки самі вибирають можливість і вирішують можливість прищеплювати в зв'язку з обстановкою», - розповіла лікар-педіатр Людмила Чаган.

Лікарка додає, за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, зупиняти планові щеплення під час пандемії не можна. Адже від цього залежить колективний імунітет.