20:40, 18 січня

Подружжя з Маріуполя виховує власних та дітей з дитячого будинку

Долати труднощі та підтримувати одне одного. Цього на власному прикладі вчить дітей подружжя Симоненко-Іванців. Вони виховують трьох рідних дітей, ще й стали батьками для малечі з дитячого будинку. Не приховують - шлях звикання до нових членів родини був буремним.

поділитись:
Подружжя з Маріуполя виховує власних та дітей з дитячого будинку - фото 1

У сім'ї Симоненків-Іванців троє рідних та двоє всиновлених дітей.

«Якщо діти для нас чимось і відрізняються, то не тим, що рідні-ні рідні. А тим, що у кожного свої інтереси», - каже батько родини Дмитро Симоненко.

 

«У нас немає різниці: усиновлення - прийомні. Вони всі наші. Вони все записані на нашу прізвище. Діти різними шляхами приходять в світ», - підтверджує жінка Оксана Іванець.

Турботливих батьків, які жадають ділитися теплом та любов'ю, Андрійко зустрів лише через рік після народження.

«У нього прокинувся інтерес до життя, що він щоранку відкривав очі і розумів, що він комусь потрібен, що його зараз візьмуть на ручки, розцілує, щось у віконці покажуть», - каже Оксана.

Мати згадує: зміни на краще помітили у перші тижні потому, як забрали немовля з дитячого будинку. Поруч із батьками хлопчик одразу почав робити перші кроки.

«Ми порівнюємо фотографії з дитячого будинку. Абсолютно сумний погляд, в якому взагалі немає надії абсолютної. І яким він став усміхненим і шкідливим після того, як ми його забрали».

Бешкетувати полюбляє і восьмирічна Варя. Саме її - подружжя удочерило першою. Анкету дівчинки майбутні батьки побачили на порталі «Сирітству –ні» Фонду Ріната Ахметова. Аби дитина звикла до нової родини, знадобилося чимало часу і терпіння. Завдяки порталу окрім Варі, батьків знайшли близько десяти тисяч хлопчиків та дівчаток.

«З найперших днів роботи Фонд реалізує проєкти національного рівня. Один з найважливіших напрямків діяльності – подолання сирітства та популяризація сімейних форм виховання . Програма та портал «Рінат Ахметов – дітям. Сирітству – ні!» встановили моду на усиновлення, зробили його актуальним і важливим», - каже директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Цьогоріч родина взяла участь в акції Фонду – «Рінат Ахметов –дітям». Малеча отримала подарунки і привітання. За останні шість років учасниками акції «Рінат Ахметов - дітям» стали 700 тисяч дітей в усій країні.