11:04, 11.05.2020

Пологи в Україні не можуть бути безкоштовними для всіх, - Степанов

Міністр охорони здоров'я Степанов розповів про безкоштовні пологи в Україні.

поділитись:
Пологи в Україні не можуть бути безкоштовними для всіх, - Степанов - фото 1

Не всі жінки народжують природним шляхом, у деяких можливі ускладнення при процесі. Тому, мови про безкоштовні пологи для всіх українок бути не може, розповів Міністр Степанов в інтерв'ю ТСН.

За словами міністра, безкоштовні пологи - це коли жінка ні за що не платить. Але це не реально. Особливо, якщо у породіллі існують патології, або потрібно хірургічне втручання.

"А ви впевнені, що в такому випадку, з огляду на те, що плата залишається на рівні 7-8 тисяч гривень, то ніяких неформальних платежів не буде, тому що ці тарифи не передбачають якогось істотного збільшення зарплати на пологах. Я не впевнений, що таке може бути. Чи не так? " - зазначив Степанов.


У рамках медреформи тариф на пологи становить 8136 гривень 3 копійки. Але це за умови, що жінка народжує фізіологічно.

"Але життя інше - часом бувають патологічні пологи, купа різних діагнозів, коли треба рятувати жінку і дитину, яка народилася, іноді буває кесарів розтин, і багато-багато інших речей. І це набагато більше коштує, ніж 8136 гривень 3 копійки. Таке життя" , - сказав міністр.


За словами Максима Степанова, в перинатальних центрах частіше проходять патологічні пологи і лікарі не можуть забезпечувати породіль ліками. Жінки повинні купувати їх за свій рахунок.