11:09, 28.10.2019

Польща спростить працевлаштування для українських медиків.

Польща спростить працевлаштування для українських медиків. 28.10.2019

поділитись:
Польща спростить працевлаштування для українських медиків. - фото 1

Щоб влаштуватися на роботу в польську лікарню, українському медику необхідно буде скласти іспити і отримати спецдозвіл.

Місцева влада вирішила ввести іспит, після успішної здачі якого фахівець з іншої країни зможе лікувати людей в польській лікарні. Про це повідомляє "Польське радіо".

Таким чином, Польща допустить заробітчан з України та інших європейських країн до роботи не тільки у виробничій сфері. Також заробітчанам необхідно буде отримати спеціальний дозвіл на роботу в медструктурах Польщі.

Завдяки цьому вдасться також обійти або, як мінімум, відкласти в часі нострифікаційної процедуру, яка дозволить в майбутньому почати роботу в інших державах ЄС. Зараз даний законопроєкт знаходиться на стадії розробки в Міністерстві охорони здоров'я Польщі.

«Якщо ми цього не зробимо, то це зроблять інші країни у нас по сусідству, де медичні установи мають значно більші бюджети», - вважає голова Польської федерації лікарень Ярослав Федоровський.

Однак це рішення польського уряду схвилювало місцевих медичних працівників, які побоюються, що заробітчани почнуть відбирати у них рабчі місця. На їхню думку, це введення подвійних стандартів.