18:45, 13.01.2020

Понад місяць переселенці - живуть в гаражі

На нашу "гарячу лінію" звернулися переселенці з Донецька. П'ять років вони винаймали квартиру, але були вимушені її покинути. Жаліються - чиновники відмовляються надати навіть тимчасове житло. А на оренду помешкання - родині не вистачає грошей. Чому в цьому разі не діє програма підтримки?

поділитись:
Понад місяць переселенці - живуть в гаражі - фото 1

Із двома валізами та документами. Пан Олександр з матір'ю приїхали до Маріуполя у 2014-му. Згадує, виїжджали з Донецька під обстрілами та залишили майже все.

"Там полностью квартира, обставлена. С техникой, с мебелью".

Розповідають, 5 років жили в орендовані квартирі. Але в грудні були вимушені виїхати. Власниця продала житло. Знімати інше - у родини не вистачає грошей. Зараз усі їхні речі в цьому гаражі. А їх самих прихистили в грецькому центрі.

"Мероприятия у них свои, а мы просто мешаем, мы притесняем. Большое спасибо им, что вышли нам навстречу. С 16 числа мы у них. А сегодня некуда идти" – розповідає переселенка з Донецька Сінклітікія Пінько.
"Я получаю минимальную пенсию по инвалидности, являюсь инвалидом с детства. Мама получает пенсию. Работу мне здесь не предоставили, потому как у меня есть ограничения в реабилитационной карте инвалидов. Меня просто не берут" – каже переселенець Олександр Пінько.

Олександр запевняє - звертався до профільного департаменту. Але фахівці відмовилися допомагати поки мати й син не змінять прописку на маріупольську. А цього люди робити - не хочуть.

"Мы теряем статус переселенцев".

Та за законом отримати житло в нашому місті можна тільки з місцевою пропискою - наголошує директорка департаменту по роботі з активами. Світлана Штенда підкреслює, при зміні реєстарції - статус переселенця все одно дійсний.

"Пусть они обратятся в наше управление социальной защиты населения. Выплаты не прекращаются. Человек не перестает быть временно переселенным лицом. Если обращаются через ЦНАП, сначала им надо стать на социальный квартирный учет. Прописаться в центре временной прописки - это все, в принципе, быстро делается" – зазначила Світлана Штенда.

Аби отримати житло, зареєструватися в Маріуполі може тільки один член родини - кажуть фахівці. І - радять якомога швидше звернутися до ЦНАПУ.