14:20, 03 серпня

Пошкоджені долари – де обміняти зношені купюри

У банках та обмінниках вимоги до стану грошей, які здають українці, тепер суворіші. Тож, що робити, аби у вас взяли пошкоджені долари?

поділитись:
Пошкоджені долари – де обміняти зношені купюри - фото 1

 

Іноді ступінь зношеності визначають за допомогою збільшувального скла, а площу плям і надірваностей касир виміряє лінійкою. Головне, аби пошкодження не затуляли ознак платіжності купюри.

Якщо фінустанови відмовляють у валютній операції - банкноти можна здати як зношені. Але набагато дешевше за їхню вартість. В обмінниках за такі можуть сплатити навіть удвічі менше. Комісія банків - у середньому 20 відсотків від номіналу. І ще одне - термін відшкодування вартості може розтягнутися на понад рік.

Банк повинен цю купюру відіслати у страну - емітент цієї купюри і вони повинні підтвердити платіжну ознаку і поміняти на нову купюру. Або не підтвердити і ліквідувати цю купюру. Така процедура може зайняти до двох років.

А от гривню, якщо вона зношена, можна обміняти без комісії у будь-якому банку. Візьмуть навіть відірвану частину національної валюти. Головне, аби був збережений серійний номер, а неушкоджена площа банкноти перевищувала 55 відсотків.