18:50, 13.08.2019

Правила вступу до вишів - зміняться наступного року

Правила вступу до вишів - зміняться наступного року 13.08.2019

поділитись:
Правила вступу до вишів - зміняться наступного року - фото 1

На бюджетну форму навчання можна буде подавати лише 5 заяв, а не 7, як зараз. Зміни анонсували у Міністерстві освіти. А ще - розповіли, які професії були найпопулярнішими серед абітурієнтів цього року. Кому роботодавці готові платити більше?


Право, міжнародні відносини, економіка та менеджмент. Список найпопулярніших спеціальностей серед абітурієнтів українських вишів цього року майже не змінився. У першій десятці - майже виключно гуманітарні напрямки.


Українці традиційно вважають професії юриста та економіста - престижними та високооплачуваними. Але це - далеко не так, запевняють фахівці з пошуку роботи. На вітчизняному ринку праці - зараз гострий дефіцит інженерів, техніків та програмістів. І саме їм роботодавці готові платити чималі гроші. Навіть новачкам. Тоді як правники та економісти часто не можуть розраховувати бодай на середню зарплату.


Серед технічних спеціальностей найпрестижнішими вважаються ті, що пов’язані з програмуванням та IT-технологіями. Саме тут - найвищі зарплати в Україні. Новачок заробляє до тисячі євро на місяць. За кілька років ця сума може зрости у три, а то й у п’ять разів. Саме це для більшості вступників і є вирішальним чинником у виборі професії.


Скоріш за все, вже у найближчому майбутньому перелік найпрестижніших професій в Україні може суттєво змінитися. Принаймні, таку тенденцію помітили у Київському політесі. Кажуть, вже три роки популярність технічних спеціальностей зростає - щороку на п’ять відсотків. Незважаючи на складність вступу та навчання.


Інженерів та програмістів українським роботодавцям не вистачатиме ще довго. Саме ці спеціальності фахівці називають найперспективнішими у найближчі десять років. Окрім них, високооплачуваними також будуть професії, пов’язані з комп’ютерними технологіями, механікою та енергетикою.