12:10, 10.01.2020

Правила звільнення працівників планують змінити.

Проект закону "Про працю", що знаходиться на розгляді у Верховній Раді, передбачає нові правила звільнення працівників з ініціативи роботодавця.

поділитись:
Правила звільнення працівників планують змінити. - фото 1

Умови звільнення будуть залежати від кількості років, які людина відпрацювала на підприємстві: чим довше - тим раніше його зобов'язані попередити, але не менше ніж за 15 днів, розповіла заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Юлія Свириденко.

"Роботодавець зобов'язаний попередити за 90 днів працівника, який в компанії більше 10 років, і всі три місяці платити зарплату. Але якщо людина хоче піти раніше, то йому повинні компенсувати ці дні в подвійному розмірі" - пояснила вона.

Тобто замість 60 днів відпрацювання можна отримати компенсацію в розмірі зарплати за 120 днів і звільнитися відразу.

"Роботодавці цілком готові відпускати людини, який знає про своє звільнення і демотивований. Такий працівник не зацікавлений у продуктивній праці протягом цих останніх тижнів або місяців і навіть може почати шкодити ", - вважає заступник глави Мінекономіки.

Виплата компенсації в разі припинення договору з ініціативи роботодавця може досягати максимум шести середньомісячних зарплат.

Новий закон закріпить 8 груп підстав для припинення трудового договору замість колишніх 12-ти. Як і раніше буде заборонено звільняти жінок у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, але при цьому зникло зобов'язання їх працевлаштування в разі ліквідації підприємства або скорочення вакансії. Також в новому документі не йдеться про заборону звільнення одиноких мам, які мають дітей до 14 років, яке діє сьогодні.

Крім того, за новими правилами, при звільненні компенсації підлягають тільки ті дні відпустки, які працівник отримав і не використовував в році звільнення і в попередньому робочому році (раніше компенсація не обмежувалася періодом, за який не використовувалася).

Нагадаємо, на сайті Верховної Ради опублікували проект "Закону про працю" №2708, яким вносяться зміни до деяких кодексів і законів України.

Джерело: Курс Украины