19:10, 15.08.2019

Причин для затримання немає

Причин для затримання немає 15.08.2019

поділитись:
Причин для затримання немає - фото 1

Солом'янський суд столиці відмовив прокурорам, які просили взяти під варту працівника компанії ДТЕК у так званій справі "Роттердам +". Призначив лише заставу. Менеджер ДТЕК не мав на меті переховуватися від слідства. Навпаки, він спеціально повернувся в Україну з закордонної відпустки та сам з'явився в НАБУ для вручення підозри. До того ж, ще один менеджер компанії ДТЕК, якого теж звинувачують у ніби-то лобіюванні впровадження формули "Роттердам+", також відвідав НАБУ з власної ініціативи.


«Роттердам+» - ринкова формула, якою визначалася оптова ціна вугілля в Україні. Враховувала вартість палива на провідному європейському хабі Амстердам-Роттердам-Антверпен, його доставки до складів вітчизняних ТЕС. При цьому застосовувалася лише для розрахунку цін на вугілля та електроенергію для промислових підприємств і не впливала на тарифи для населення України. Вони вже кілька років поспіль лишаються найнижчими в Європі.


Діяла з 1 травня 2016. Скасована з 1 липня цього року. Після чого очільники НАБУ і САП заявили, що формула завдала збитки державі. Згідно із висновками НКРЕКП, розрахунок «Ротердам+» заощадив Україні близько 40 мільярдів гривень.