19:55, 06.10.2020

Професійне вигоряння. Які професії найбільш стресові?

Поліцейські, рятувальники, лікарі, вчителі та журналісти. Ці професії психологи вважають найбільш стресовими. Та додають, постійна емоційна напруга може перерости у професійне вигоряння. Що знають про це явище українці?

поділитись:
Професійне вигоряння. Які професії найбільш стресові? - фото 1

Телеканал «Сигма» розпочинає нову рубрику- #секретРівноваги.

Дмитро - студент. Вважає: найбільш стресова робота у тих хто працює з людьми.

«Це коли ти працюєш, працюєш. Від тебе дуже багато залежить, ти не справляєшся з цим, воно починає тебе дратувати. Тебе починають дратувати твої колеги, стає важко працювати. Це всіх стосується мені здається. У кожного по-своєму. Я думаю, що найбільше менеджери від цього страждають, вони постійно керують людьми, дають доручення, у них багато роботи», - каже студент.

Анастасія ж не погоджується, мовляв, емоційно важко працювати не тільки керівникам та підприємцям.

«Завжди стрес з тваринами. Ветеринари ті ж самі завжди відчувають стрес. Коли привозять там хворих тварин, важких. Людина не може залишитися байдужим до цього», - вважає дівчина.

Микита - вчиться на стоматолога. Вважає - найчастіше на роботі вигорають медики. Особливо нині, коли намагаються здолати небезпечну недугу.

«Багато лікарів пішли на боротьбу з ним, але не всі вони були винагороджені, тому що вони віддали своє здоров'я, свої емоції, свою любов до роботи. Емоційне вигоряння це, коли людина не має ніякого емоційного фону за собою - його душа виснажена. А професійне - коли немає інтересу до своєї роботи і робота не приносить той кайф, який був раніше», - каже студент-медик.

Натомість психологи вважаю: вигоріти на роботі може будь-хто. Та радять, насамперед навчитися відпочивати або знайти хобі до душі.

«Робота - це робота. Ось чітко повинно бути розмежування. У нас в основному такого немає чомусь. Якось люди думають, на роботі не встиг, взяв роботу додому. Все, це ти вже втомився. Потрібна тільки розрядка. Зміна діяльності - найкращий відпочинок. Потрібно сьогодні планувати на завтра. Тобто ти сьогодні на роботі плануєш, аж до того, щоб навіть писати. Роблю те, то, то. І точно знаєш, що час закінчився і ти йдеш додому що відпочиваєш», - радить псиголог Ольга Вінгольц.