19:22, 16 жовтня

Програма підтримки ОСББ. Як це працює в Маріуполі

Полагодили покрівлю, відремонтували підвал та оновили "Затишний двір". І все це - завдяки програмам підтримки ОСББ, якими вже скористалися мешканці більше тисячі будинків.

поділитись:
Програма підтримки ОСББ. Як це працює в Маріуполі - фото 1

 

Сусідні будинки на вулиці Котляревського 8 та 8А. Голова ОСББ Лариса Гавашелі мешкає тут майже пів сторіччя. Ділиться, повноцінного ремонту не було жодного разу. Утім за три роки в ОСББ вже відремонтували покрівлю та підвал.

«Ще багато планів у нас. Будинок перший, старий, тому потрібно ще багато зробити для мешканців, щоб залишити добру пам'ять. Замінити електрику, у нас в аварійному стані, ну 48 років. І у мене йде обвалення верхніх поверхів. Повністю замовила експертний висновок, кошторис склали, передала ці документи», - каже жінка.

А ще реалізували "Затишний двір". Із новими гойдалками, гіркою, тренажерами, лавками й альтанками. У сусідньому подвір'ї також галас та сміх.

Подивитися на оновлені двори приїхав і депутат округу Генадій Бабек. Згадує свої перші враження від будинку.

«Ми тут стояли в руїнах і в розрусі, видно нічого не було. Ось все те, що ми вами бачимо навколо, ні майданчиків асфальтованих, ні мощення, нічого цього не було. Відчуття було таке сумне, як би забита таке село і куди б бігти».

Перейняти досвід та підтримати колег прийшов голова ОСББ "Зелінського 30".

«За допомогою цієї програми ми можемо відновити свої будинки, запланувати планові ремонти, капітальні планові ремонти і приводити будинку в порядок. Так ми отримуємо капітальні ремонти покрівлі, отримуємо капітальні ремонти опалення, ми беремо участь в міні проектах», - каже Дмитро Харчуков.

 

«Зараз вже близько тисячі в ОСББ прийняті. Добре це чи погано? Люди всі задоволені, значить це добре. У мене запитують, а це взагалі сплочает людей? Ну звичайно сплочает. Сполучені починається ще коли вони ще проводять установчі збори», - наголошує депутат міської ради Олександр Власов.

Меморандум про співпрацю з головами ОСББ підписав мер Вадим Бойченко.

«Це гарантія вам даємо. Ось мер приїхав підписав, підписав голова, що ці проекти все будуть реалізовані, що це не порожні слова. Сьогодні голова розуміє, що у нього є надійне плече конкретно мера міста, його команди. Відповідно він бере на себе цю відповідальність, розділяє зі мною. Тому я кажу, що це мої друзі, прошу підтримувати моїх друзів», - зазначив міський голова.