18:45, 22.01.2020

Програма "Затишний двір" тепер доступна й кооперативним будинкам

Спортивні майданчики, дитячі зони, сучасні лавки та відремонтовані тротуари. Тепер - не тільки в ОСББ. Депутати ухвалили - додати до програми "Затишний двір" житлово-будівельні кооперативи. Коли розпочнуть ремонти?

поділитись:
Програма "Затишний двір" тепер доступна й кооперативним будинкам - фото 1

Проспект Будівельників, 119. Мешканці цього дому сворили ОСББ три роки тому. За цей час - відремонтували дах, установили освітлення та оновили тротуари. Цього року планують змінити подвір'я.

"Спортплощадка, детская площадка, ковротруска, сушка для белья, зона отдыха" – каже голова ОСББ Костянтин Пороховник.

Усього в Маріуполі реалізовано понад 250 "Затишних дворів". Тепер окрім об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у програмі можуть брати участь житлово-будівельні кооперативи. Також змінили правила формування черги.

"Для ОСББ, створених до 1 лютого 20 року - без змін, за датою подачі заяви. Для ОСББ, створених з 1 лютого 20 року автоматично за датою створення, для житлово-будівельних кооперативів за датою подачі заявки" – зазначив директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Ігор Бабек.

Щороку на підтримку ОСББ із міського бюджету виділяють близько 200 мільйонів гривень. За програмою можна отримати два капітальні ремонти конструктивів і два міні-проєкти.

"Объединяются для того, чтобы создать свое ОСМД и взять на себя ответственность в управлении своим жилым фондом" – каже секретар міської ради Степан Махсма.

За 4 роки у Маріуполі створили майже 800 об'єднань співвласників. У проєкти інвестували понад півмільярда гривень.