11:35, 19.11.2019

Прокуратура буде домагатися арешту Олега Ляшка

Прокуратура буде домагатися арешту Олега Ляшка 19.11.2019

поділитись:
Прокуратура буде домагатися арешту Олега Ляшка - фото 1

Запобіжний захід Бориспільський міський суд обиратиме сьогодні о 14 годині

Одинадцята ранку. Біля бориспільської прокуратури натовп журналістів. Чекають на Олега Ляшка. Лідеру Радикальної партії підготували підозру після бійки з нардепом Андрієм Герусом. Ляшко в чудовому гуморі. Каже, тікати нікуди не збирається, бо за ним правда.

«Ми за свої гроші фінансуємо російський бюджет, який виводиться звідси через формулу Геруса і фінансуємо фактично російську армію. Тому ми продовжимо цю боротьбу попри фальсифікації проти нас кримінальних справ».

У середину журналістів не пускають. Та відео вдалося зняти однопартійцям Олега Ляшка. Заступник керівника Бориспільської прокуратури Андрій Неродик пояснює суть підозри. Навіть зачитує докладний опис синців у Геруса.

«Після цього Ляшко схопив Геруса за сорочку та застосував фізичне насильство, притиснувши Геруса до сітни, тоді, коли Степанюк схопов Герус за передпліччя, таким чином спричинивши синці на поверхні грудної клітки».

Цікаво, та сам Герус заяви не складав. Та й висновків медиків прокурор не показав.

«Хто потерпілий, хто заявник?»

Та ці запитання лишилися без відповіді. Команді "Сьогодні" ексклюзивно вдалося отримати матеріали клопотання прокуратури. Олегу Ляшку закидають завдання легких тілесних ушкоджень голові енергетичного комітету парламенту. За документами, Геруса спочатку допитали в якості свідка, потім як потерпілого. Є ще двоє свідків. Ймовірно працівників зали офіційних делегацій. Та навіть на опублікованому відео видно, що очевидців було значно більше. Зокрема й помічник Олега Ляшка. Та його думки слідство чомусь не спитало.

«Мета фальсифікації кримінального провадження і підозра переслідує одну мету обмежити діяльність мене як опозиційного політика і лідера радикальної партії».

Сам Ляшко називає справу сфабрикованою та політично вмотивованою. Каже - дійсно спілкувався з Герусом жорстко, бо намагався запобігти державній зраді - імпорту електроенергії з Росії. Коли ж Герус уже не мав аргументів - почав бійку.

«Спроба закрити мені рота посадити в тюрму обмежити мою діяльність – нічого не дасть. Ми будем боротися і вони нас не зупинять. Корупціонери, злочинці, ті, хто зраджує країну – повинні бути на свободі…ті, хто бореться за Україну, за те, щоб захистити національні інтереси України, робочі місця українців – я повинен бути під вартою».

Ляшко упевнений - справа на особистому контролі генпрокурора. Руслан Рябошапка заперечує. та додає - із суттю дійсно знайомий

«Оскільки він є представником влади і напад на нього було здійснено в зв’язку з виконанням службового становища то тоді це кваліфікується як зовсім інша стаття і санкція значно більш жорстка» - зазначив генпрокурор Руслан Рябошапка.

Низка державних діячів вже заявила про політичний тиск на Олега Ляшка за його позицію. В "Народному фронті", зокрема, назвали справу про лідера радикальної партії - показовим переслідуванням.

«Актив "Народного фронту" заявляє про свою підтримку позиції Олега Ляшка, про готовність взяти його на поруки та внести необхідну суму застави».

Політичний експерт Кирило Сазонов теж упевнений у показовому покаранні.

«Наказание не соответствует тому, что произошло, они фактически потолкались. Все жертвы Геруса это порванная рубашка. Мы видели все это знаменитое видео, это административка. Это штраф, не более того. Откуда-то нашли легкие телесные. И пытаются вменить серьезную статью, прокуратура настроена жестко. Это политический заказ, политическая репресия».

Обирати запобіжний захід Олегові Ляшку Бориспільський суд буде сьогодні. Сам політик підкреслив - слідства не уникатиме. Навпаки - його спарва стане початком ще однієї - проти самого Геруса. За державну зраду. заяву про злочин голови енергетичного комітету Олег Ляшко вже зареєстрував у НАБУ.

«Андрій Герус вніс поправку яка дозволяє торгувати російською електроенергією в Україні в той час коли Україна виробляє вдвічі більше електроенергії ніж сама споживає і це під час війни. Замість того щоб притягати до кримінальної відповідальності Геруса а також тих хто підписав Цей неприпустимий закон -тепер кидають за грати Ляшка Це абсурдно це принизливо» - зазначив Ляшко.