15:21, 31 серпня

Проєкт «Голоси Мирних» онучка Валентини Куніної сховалася від пострілу за м'яку іграшку

Маленьку Аню з Маріуполя дивом врятувала від згубного пострілу велика м'яка іграшка. Під час бойових дій у регіоні маму дівчинки вбило, а маленька сховалася за улюблену плюшеву мишку і залишилася жива. Ця історія зберігається в унікальному Музеї Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних».

поділитись:
Проєкт «Голоси Мирних» онучка Валентини Куніної сховалася від пострілу за м'яку іграшку - фото 1

Бабуся дитини Валентина Куніна так згадує події того страшного дня:

– Почали стріляти. Аня розповідала, що мама одразу впала. Дівчинка почала плакати, вся була в крові, її поранило. У неї тріщина на підборідді і на ніжці невелика ранка. А мамі потрапили осколки у легені – вона відразу загинула. Внучка сказала: «Бабуся, я ось так мишкою прикрилася, коли почали стріляти».

Завдяки Фонду Ріната Ахметова дівчинка пройшла реабілітацію в Запоріжжі.

– Після обстрілу Ані дуже було важко. Вона була замкнутою. Взагалі ні з ким не розмовляла. Але потім, спасибі Рінату Ахметову, ми пройшли реабілітацію, вона вже почала з сусідами вітатися, розмовляє з дітьми, бігає, – каже Валентина Куніна.

Іграшку, яка захистила від смерті, дівчинка і далі дбайливо зберігає.

- Зараз уже роки минули, а вона продовжує: «Бабуся, нехай мишка сидить, наш будинок стереже на балконі».

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це безпечний, довірчий простір для жителів Донбасу, де вони можуть розповісти свою історію світові, при цьому звільняючись від тягаря мовчання, спонукаючи інших поділитися своєю історією, дозволяючи своїм землякам, співвітчизникам і людям по всьому світу почути, побачити, зрозуміти розумом і відчути серцем біль пережитого ними.

Проєкт «Голоси Мирних» онучка Валентини Куніної сховалася від пострілу за м'яку іграшку - фото 44802

 

– У Музеї «Голоси Мирних» зберігається понад 2 тисячі історій жителів Донбасу, розказаних від першої особи. Мета Фонду до 2025 року зібрати 100 тисяч таких свідчень. Ці матеріали – унікальна база для істориків, дослідників, журналістів, а також для написання книг, створення документальних, художніх фільмів та інших проєктів, які допоможуть зберегти історію, як вона є, – зазначила Юлія Єршова, директорка з комунікацій Фонду.

Якщо ви житель Донбасу, розкажіть свою історію світові! Для цього перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story https://civilvoicesmuseum.org/my-story та заповніть невелику анкету. Також ви можете звернутися за телефоном гарячої лінії 0800509001 і попросити про психологічну допомогу. Її надають фахівці, які пройшли навчання за курсом «Травма війни».