18:56, 05 квітня

Проєкт «Голоси мирних», що відображає трагічні долі заручників конфлікту - триває

Зібрати сто тисяч історій мирних жителів, які постраждали від бойових дій на Донбасі. Музей-сповідь створено онлайн. Залишити свій голос у новітній історії можна прямо на сайті.

поділитись:
Проєкт «Голоси мирних», що відображає трагічні долі заручників конфлікту - триває - фото 1

Завжди сповнена енергії, уважна до найдрібніших деталей у роботі. Епідеміологиня Оксана Федорова називає себе невиправною оптимісткою. Віри в краще не втрачала, навіть - коли її життя зруйнувала війна.
Історія переселенки з Горлівки схожа на тисячі інших. Але від цього не легше. У пам’яті зберігається Горлівка. Донецька область. Кожний момент тих страшних днів, коли рятувалися від обстрілів.

«Бомбили, і у нас міст, в районі, де була наша квартира підірвали залізничний міст, і дуже близько. Тобто, весь район стрясали і місто стрясали», - розповідає Оксана.

Того дня, згадує Оксана, місто можна було покинути тільки у напрямку Маріуполя.

«Ми виїжджав під кулями. Тому що реально, нас автобус не дочекався, ми через блок-пости якось догоняли його на машинах приватних. З мінімумом речей. Тобто я, син, якому 14 років на той момент не було. Здавалося, що все це не з нами. Ось тиждень-дві переждём і все це закінчиться».

Два тижні розтягнулися у шість років нового життя в Маріуполі. Син тут закінчив школу, а для Оксани місто біля моря стало другою домівкою. За межею лишилися всі рідні і все майно.
Вона знайшла в собі сили жити далі, а ще мужність розповісти свою історію здолання труднощів світові.

Спогади потрапили до онлайн-простору музею "Голоси мирних". Унікальна платформа створена наймасштабнішою благодійною організацією в Україні - Фондом Ріната Ахметова.

Долучитися може кожен, хто опинився заручником озброєного конфлікту на Донбасі. Розповісти історію можна прямо зараз, на сайті музею "Голоси мирних" за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/ru/my-story.