11:30, 16.05.2020

Путін хоче принести хаос в Україну за допомогою контролю над українськими ЗМІ

Дезінформація є одним з найбільших викликів сучасності, нею активно користується президент Росії Володимир Путін, і на неї треба реагувати негайно - Яценюк

поділитись:
Путін хоче принести хаос в Україну за допомогою контролю над українськими ЗМІ - фото 1

Таку думку висловив Прем'єр-міністр України 2014-2016 років, засновник Фонду «Відкрий Україну» та Київського безпекового форуму Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ 15 травня.

"На мою думку, вже немає справжньої повноцінної свободи слова. Що ми спостерігаємо зараз у певних частинах світу – те, що можна назвати "свободою брехні". І це найбільший виклик", – підкреслив він.

 

У сучасному світі, підкреслив Арсеній Яценюк, "усе біле можна легко подати як чорне, усе кругле змалювати як квадратне": "Тож я вважаю дезінформацію одним із найбільших викликів, на який треба реагувати негайно".

Зараз з дезінформацією борються глобальні ЗМІ, такі як Washington Post, New York Times, – глобальні медіа, які борються за свободу.

"Те ж саме відбувається і в Україні, але ми маємо брак простору свободи слова. Йдеться про те, хто володіє засобами масової інформації в Україні, українськими телевізійними каналами. Наприклад, Путін контролює 50% усіх новинних каналів в Україні. А це означає, що він на 50% може легко контролювати уми та серця українців", – сказав засновник КБФ.

Арсеній Яценюк підкреслив, що мета Путіна – не транслювати власний наратив, а підривати правду.

"Мета Путіна – принести хаос в Україну і в західний світ. Мета Путіна – підірвати довіру. Довіру до лідерства, довіру до лідерів і до цінностей. І ми повинні з цим боротися – нашою власною правдивою інформацією, реальною свободою слова, ефективною журналістикою та незалежними новинними ЗМІ", – додав він.

Тема цьогорічної дискусія КБФ, організованої Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" – "Хто воює проти світової демократії?".

Учасниками розмови стали американська журналістка, лауреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбаум; німецька політична і громадська діячка, член Європейського парламенту у 2004-19 роках Ребекка Гармс; американський дипломат, колишній заступник Держсекретаря США з питань Європи та Євразії, координатор санкційної політики США під час адміністрації Президента Обами Деніел Фрід; британський журналіст та автор, запрошений старший науковий співробітник Інституту глобальних справ Лондонської школи економіки Пітер Померанцев; філософ, директор аналітичних проектів "Інтерньюз-Україна", головний редактор ініціативи "UkraineWorld" Володимир Єрмоленко. Модератор – Данило Лубківський, колишній заступник Міністра закордонних справ України, член Наглядової ради фонду "Відкрий Україну".