18:45, 24.01.2020

П'ята річниця обстрілу мікрорайону "Східний"

Біль, страх і жах! А ще - 31 загиблий, 117 поранених. П'ять років тому мікрорайон "Східний" обстріляли з реактивних систем залпового вогню Град. У житловому кварталі розірвалося понад 120 снарядів.

поділитись:
П'ята річниця обстрілу мікрорайону "Східний" - фото 1

Субота. Ранок. Тоді спокій у Маріуполі перервався Обстрілом житлового кварталу. Того дня директорка однієї зі шкіл мікрорайону "Східний" пані Світлана поспішала на роботу. Коли прийшла - жахнулася. Снаряд розірвався у дворі навчального закладу.

"Были выбиты все стекла взрывной ударной волной, постадали наши ступеньки. Стены мы немножечко подлатали, привели в более вид. Но все равно еще можно увидеть следы от осколков снарядов. Ужас, только ужас был".

Тієї суботи мали проходити заняття для майбутніх першачків. Проте вони з батьками не дійшли. Бо уроки ніби дивом запланували на 10-ту годину.

"Не хватило немножко, так будем говорить Слава Богу времени. До того, чтобы не было полная школа родителей и детей. Но приходили дети четвертых классов, чтобы помогать учителям проводить занятия. Помню тот момент, как зашла в школу, помню, как выводили детей, помню, как спускались в бомбоубежище, помню самое страшное, когда надо было потом идти домой" – згадує директорка Світлана Кальсіна.

На допомогу з усіх районів вирушили й пожежники. Олексій розповідає, коли приїхали все було у вогні. Та боятися часу не було.

"Горели дома, гаражи. Приступали с одним, закончили с одним домом на следующий и так целый день" – згадує пожежник Олексій Берута.

Загинула 31 людина. Поранення отримали - 117. Рятувальники кажуть: повторного обстрілу чекали протягом доби.

"Привезли генератор для освещения, мы знаем, что там освещения не было. Привезли трапы, настилы, для того чтобы постелить в палатки. Так или иначе, что если будет повторный обстрел, чтобы мы могли на территории храма в палатке и вырытых окопах, укрытиях-эвакуировать и укрывать людей" – розповідає начальник рятувальної аварійно-водолазної служби Олександр Татай.

Торік влітку за законом Савченко з-під варти звільники корегувальника вогню Валерія Кірсанова. Його на виході з ізолятора активісти облилили зеленкою. Чоловік казав: йому не соромно.

Більше снаряди до міста не долітали. А відтоді у мікрорайоні "Східний" щороку проводять мітинг-реквієм біля пам'ятного знаку.

"Этот день навсегда объединил нашу страну Украину, объединил каждого жителя города Мариуполя. Я хочу, чтобы мы помнили. И делали, каждый из нас делали все возможное и невозможное. Чтобы эта трагедия больше никогда не повторилась в нашей стране Украине, никогда не повторилась в нашем городе" – сказав міський голова Вадим Бойченко.

Маріупольці й досі не забули ту "чорну суботу". На згадку про трагедію у місті створили мурал з дівчинкою - Міланою. Тоді вона також постраждала від обстрілу, а її мати - загинула. Портрет у центрі міста нагадує жителям про те, що не можна бути байдужими до чужого горя. Та найважливіше - життя триває.