10:57, 28 січня

Реформа медицини. Як потрапити до вузького спеціаліста

Перелам, вивих або обмороження. Нині, щоб потрапити на прийом до травматолога, хірурга або іншого вузького спеціаліста, спочатку в сімейного лікаря необхідно взяти електронне направлення. Але є ситуації, коли без цього можна обійтися.

поділитись:
Реформа медицини. Як потрапити до вузького спеціаліста - фото 1

Центр первинної медико-санітарної допомоги №3. Пані Валентина в черзі до хірурга. Каже, щоб потрапити на прийом до вузького спеціаліста, чекала приблизно тиждень.

«Щоб потрапити до хірурга, потрібно обов'язково потрапити спочатку до свого терапевта, виписати електронне направлення. Але це теж дуже важко, хочу вам сказати. Там черги такі, хоча і електронний запис. Все одно часу займає багато», - розповідає пацієнтка Валентина Савченко.

Щоб зустрітися з хірургом, декілька днів довелося почекати й Олександру.

«Почалися болі, я пішов до свого терапевта сімейного. Він мені дав направлення, подивився, що у мене. І ось я потрапив до хірурга», - розповів Олександр Неруг.

Проте є ситуації, коли на прийом до вузького спеціаліста можна прийти й без електронного направлення, говорять фахівці.

«Це гострі стани. В такому випадку ми приймаємо людей в незалежності від того, чи є у нього якесь електронне направлення чи ні, чи є у нього декларація чи ні», - зазначив завідувач хірургічної служби ЦПМСД №3 Руслан Айтул.

Травми, гострий біль або обмороження. В екстрених ситуаціях потрапити до будь-якого фахівця можна без спеціального документа, запевняють лікарі.

«Без сімейного лікаря, він тут уже не може допомогти. В такому випадку хворий звертається безпосередньо до вузького спеціаліста. Чи то до хірурга, то чи до травматолога, то чи до того ж кардіолога, якщо сильний гострий серцевий біль», - каже головний лікар ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко.

Для цього потрібно звернутися до реєстратури медзакладу та пояснити ситуацію. У всіх інших випадках краще спочатку записатися до свого сімейного лікаря, радять фахівці.