13:30, 01.05.2020

Ремонт під час карантину. Збільшився попит на будматеріали? Хто і як ремонтує вдома?

На самоізоляції деякі містяни вирішили оновити свої будинки і квартири. Де можна придбати будматеріали і як психологи пояснюють прагнення до змін?

поділитись:
Ремонт під час карантину. Збільшився попит на будматеріали? Хто і як ремонтує вдома? - фото 1

Антон почав ремонт ще взимку. Скаржиться, тепер через карантин доробляти все - складно.

"Важко планувати бюджет свій, важко знайти якісь матеріали. Якісь меблі, тому що всі магазини закриті. Важко знайти хорошого фахівця. Багато хто відмовляється, багато хто не хоче їхати. Або їдуть, але вже за іншу суму".


Але і тут хлопець знайшов плюси. Вважає, тепер у нього є більше часу, щоб закінчити ремонт. Зараз - збирає меблі на кухні. І хвалиться її переплануванням.

"Вона буде поєднана з вітальнею. І хочеться, щоб вона була така гарна, добротна. Ну, і зрозуміло, сподіваюся на довгі роки".


Сергію на час карантину довелося перекваліфікуватися. Працював рекламником. Змінив телефон і комп'ютер на пензлі, фарби та інструменти. Каже, може і стіни пластиком обшити, і розетки встановити. Додає: за свої послуги багато не бере.

"Так як я не фахівець, я говорю: скільки зможеш. Нижче ринкової вартості. То там, щось комусь підремонтув, то там. Це і фарбування, і якісь дрібниці".


Зараз дефіциту будівельних матеріалів немає. Магазини приймають замовлення онлайн. В цьому і проблема, кажуть покупці. Адже, наприклад, колір шпалер на картинках в інтернеті може дещо відрізнятися. Але за таку невідповідність деякі підприємці роблять знижки на товар до 30%.

Психологи ж пояснюють: українці під час епідемії кинулися доробляти ремонт не випадково.

"Людина шукає спосіб впоратися зі стресом. І який спосіб вибере, так він і справляється зі стресом. Хтось займається хобі, тому що з'явилося багато вільного часу. Хтось дуже давно хотів зайнятися чимось, але на це не вистачало часу . Зараз цей час з'явилося, чому б його не використовувати,"- пояснює Галина Мізіна, психолог.


Психологи радять: краще справами, які відкладали на потім, займатися всією сім'єю. Так і карантин пройде - швидше, і відносини - покращаться.