12:05, 21.11.2020

Режим Лукашенка зміг встояти через пасивність Заходу, – президент CEPA

Західні країни не продемонстрували спільної ефективної політики щодо Білорусі, через що режиму Лукашенка вдалося утриматися при владі - заявила президент американського Центру аналізу європейської політики Аліна Полякова.

поділитись:
Режим Лукашенка зміг встояти через пасивність Заходу, – президент CEPA - фото 1

Аліна Полякова прийняла участь у дискусії Київського Безпекового Форуму «Східна Європа: як захистити євроатлантичний курс країн нашого регіону?».

Через підтримку з боку Росії і величезну роль правоохоронних органів, сил безпеки Лукашенку вдається залякувати активістів, вибивати з них фальшиві зізнання, використовувати шантаж - сказала вона.

«Все це послаблює опозицію. Звичайно, більшість лідерів опозиції знаходяться або ж в екзилі, або ж арештовані, або ж просто бояться за своє життя», - впевнена Аліна Полякова.

Вона висловила жаль, що Європейський Союз зробив дуже мало для підтримки Білорусі.

«Врешті-решт Білорусь – це європейська країна, так само як Україна, Молдова, Грузія. І Європейський Союз має, з одного боку, запроваджувати санкції проти білоруських очільників за порушення прав людини, а з іншого боку, підтримати тих, хто бореться за демократію в Білорусі. Я думаю, що санкції ЄС занадто слабкі проти посадовців Білорусі, і вони не спромоглися змінити динаміку подій у країні», - сказала вона.

Якщо Європейський Союз та Сполучені Штати не зможуть послати сильний потужний сигнал щодо нашої підтримки демократичних сил у Білорусі, Лукашенко залишатиметься при владі - впевнена Полякова.

«Ця історія багато в чому надихає, але знову-таки ми бачимо, що Захід виявився розколеним, немає спільної ефективної політики. Це картина, яку ми спостерігали і в інших місцях, і нічого доброго з цього не виходило», - резюмувала Полякова.