18:50, 17.01.2020

Де знайти роботи людині у віці?

Рівень безробіття в країні падає. До такого висновку дійшли у Міністерстві економічного розвитку. Проте знайти гідний заробіток громадянам передпенсійного віку складніше, аніж молоді.

поділитись:
Де знайти роботи людині у віці? - фото 1

Забирає верхній одяг та видає номерок. Про вакансію гардеробниці пані Ольга дізналася від знайомої. Робота хоч і сезонна, проте офіційна. Адже трудовий стаж потрібен, а влаштуватися за спеціальністю у 57 дуже важко, жаліється жінка.

"Я стояла в центре занятости, но так ничего и не подобрали. Потому что инженеров очень тяжело найти. Вот я сюда устроилась, я очень рада. Потому что хоть минимальную зарплату я получаю, хоть за что-то жить же ж надо" – розповідає жінка.

Водії, кондуктори та слюсарі. Вакансій у тролейбусному управлінні вистачає. Жодних вікових обмежень немає, запевняє керівництво. Пан Олексій вже рік працює у депо. Чоловік лагодить електронне оснащення тролейбусів. Розповідає, раніше працював на себе, ремонтував техніку. Однак з роками зір став слабшим. До того ж почав замислюватися про пенсію.

"Всё то, что наработал годами, здесь можно развернуть, применить. Машины интересные, все напичканы электроникой. 55 лет мне в этом году будет. И поэтому надо как-то задумываться о завтрашнем дне" – каже працівник ДЕПО Олексій Чурляєв.

Відчуття непотрібності та невпевненості в собі. Такі наслідки може мати невдалий пошук роботи. У такому разі психологи радять змінити звичну діяльність.

"Моё негативное настроение, оно влияет на тех людей, которые находятся рядом со мной. Это прежде всего мои близкие, это моя семья. Мы должны помнить о том, что никогда не нужно опускать руки. Никогда не нужно думать, что всё, конец, да? Вот, если закрылась одна дверь, обязательно будет та, которая откроется" – каже психолог Наталя Москвіна.

Вимоги ринку праці постійно змінюються. Знайти тимчасову роботу або пройти курси навчання можна в центрі зайнятості.

"Робітники з обслуговування обладнання технологічного, а також це сфера послуг і торгівлі. На сьогодні в Маріуполі можна пройти професійне навчання у 10 навчальних закладах міста по 32 професіям і 7 напрямкам підвищення кваліфікації" – зазначає співробітниця Центру зайнятості Леся Петрушенко.

Тож головне - це бажання. Адже робота є для тих, хто її шукає.