16:15, 08.01.2020

Різдво на передовій минуло неспокійно

Минулої доби з гранатометів та стрілецької зброї бойовики двічі відкривали вогонь по українських позиціях.

поділитись:
Різдво на передовій минуло неспокійно - фото 1

Небезпечно було на Донецькому напрямку поблизу Васил'ївки. Під час обстрілів ніхто не постраждав. У Святвечір, бойовики кілька разів обстріляли із заборонених мінометів захисників Кримського та Авдіївки. Двоє армійців отримали поранення.

Дорога до армійських позицій пролягає лісом, у якому, здається, немає жодного живого дерева. Майже в кожного – зламані осколками гілки чи потрощені стовбури. Навіть за три роки, що минули після важких боїв в районі Авдіївки, ліс так і не зміг відродитися. Ця земля, як і знищене обстрілами дачне селище на самісінькому передку, надовго лишиться непридатною для життя.

На Різдво, нарешті, випав перший сніг. Він трохи приховав під собою руїни будинків. Та навіть зі снігом тут все одно тебе не полишає гнітюче відчуття. Війна вносить свої корективи і в життя людей. Якщо на мирній території найактивнійший час – це день, то тут усе навпаки. Спокійних ночей просто не буває. Бойовики не дають.

"В темное время суток, как наступает – крупнокалиберный пулемет, мелкокалиберные автоматы, ВОГи кидают часто, прилетают. РПГ, СПГ прилетает. СПГ постоянно кидают, вон там в лес прилетает" – кажуть військові.

СПГ – це станковий протитанковий гранатомет, здатний знищувати навіть важку бронетехніку. Він стріляє снарядами. Один, з якоїсь причини, розлетівся і не вибухнув. За словами армійців, багато таких снарядів бойовики вистріляли по них у новорічну ніч.

"РПГ одна за одной летели! Тут по всей территории так и шли трассера! Вот сюда выходишь, тут трассера летят, оттуда трассера летят! Вот так вот просто поливают над нами!"

Відтоді, кажуть бійці, стало трохи тихіше. Та все одно - бойовики не давали спокою навіть на Святвечір.

"Простреливали, показывали, что они не спят, я не могу понять! Или просто провоцировали! ДШК даже стреляло! А в основном – из автоматов и пулеметов".

Ще небезпечніше стає, коли на тому боці з’являються російські снайпери. За словами армійців, вони добре навчені та мають спеціальне обладнання. Яке дозволяє їм стріляти навіть уночі.

"Они в парах работают, с пулеметчиками. Вызывают нас как би огнем, чтобы ми начинали отвечать, и, соответственно, работает снайпер".

Зазвичай, від середини січня та у лютому бойовики різко активізуються. Тож військові не виключають - найближчим часом на фронті знову може стати гаряче.