18:45, 11.04.2020

Робота вдома за комп'ютером – як вберегти здоров'я?

Погіршення зору, сколіоз, остеохондроз, стрес та безсоння. До цього може призвести неправильно організована робота за комп'ютером. Під час карантину деякі містяни працюють дистанційно. Як не нашкодити здоров'ю, правильно розподілити час та облаштувати робоче місце вдома?

поділитись:
Робота вдома за комп'ютером – як вберегти здоров'я? - фото 1

 

Ранок Діани Новікової починається з кави та ноутбука. Вдома дівчина працює вже три тижні. Каже - такий спосіб роботи їй до вподоби, проте...

«Я дуже багато ходила, пересувалася і так далі. Рекорд, який я встановила, це 10 тисяч кроків за день. І тому, зараз такий спад, коли по квартирі ходиш максимум 500 за день. А так, звичайно, хотілося знову повернути прогулянки, якусь активність саме на майданчику», - розповідає дівчина.

Аби налаштувати себе на продуктивний день потрібно дотримуватися чіткого режиму, організувати зручне робоче місце, наголошують фахівці. Радять - не ставайте до роботи у піжамі, спершу вдягніть буденний одяг.

«Як правило, треба починати з найважчою частини своєї роботи. У вас вийде попрацювати, тому що ви будете знати, що треба зробити. Робіть собі часові рамки. Тобто за півтори години мені потрібно зробити це і це. Це підстьобує до того щоб швидко виконати. Попрацювали, відпочили, поговорили, почитали, помалювати. І звичайно ж, в кінці дня підбиваємо підсумки: що у мене сьогодні не вийшло, чому не вийшло, що мені допомогло налаштуватися, що мені не завадило», - дає поради директорка міського Центру практичної психології та соціальної роботи Олена Козлова.

Додають, якщо в родині є дитина, то потрібно їй пояснити важливість роботи та чітко розставити межі.

«Ось тут я буду працювати, коли я звільнюся, ми обов'язково пограємо, або зробимо щось разом», - пояснює психологиня.

Для фізичного ж здоров'я необхідно робити собі перерви.

«Попрацювали певний час, провітрили, позаймались фізично і знову сіли за свій комп'ютер. Для роботи - робочий стіл, правильна постава і підтягнутість. Тоді у вас не буде ліні, а лінь викликає депресії. Обов'язково вологе прибирання повинно проводитися, щоб не було пилу. Що б харчування було одночасно правильним, що не надмірною і раціональним», - радить лікарка Вікторія Невпряженко.

Підкреслює, аби не погіршився зір необхідно робити спеціальну гімнастику. Для спини та постави теж є вправи. Спеціалісти запевняють, вже за два тижні дотримання цих порад, ви будете працювати значно швидше та продуктивніше.