18:25, 24.10.2019

Російські кіловати можуть завадити євроінтеграції України - експерти

Російські кіловати можуть завадити євроінтеграції України - експерти 24.10.2019

поділитись:
Російські кіловати можуть завадити євроінтеграції України - експерти - фото 1

Колишня жителька Дніпра Олена Єфименко у Бельгії 19 років. Чи не перше, що її вразило після переїзду - світло в Європі є завжди, аварії - дивина, про стрибки напруги, через які горить техніка, й мова не йде. Постачальника електроенергії обираєш так само легко, як і мобільного оператора - де вигідніше.

Подібні зручності мають отримати й ті, хто живе в Україні. І сприятиме цьому повне об’єднання нашої енергомережі з європейською, заплановане на 2023 рік. Це обов’язкова умова євроінтеграції. Поки з ЄС з’єднаний лише Бурштинський енергоострів, звідки електрика йде тільки у частину Західної України. Коли ж об’єднаємось, прийдуть іноземні енергокомпанії, які через конкуренцію «підштовхуватимуть» вітчизняні краще працювати.

«Споживачі зможуть отримати більш якісну і більш дешеву електроенергію, а виробники зможуть продавати свою електричну енергію не лише в Україні, а й у Європі» - каже президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець.

До цього Україна має від’єднатись від енергосистеми пострадянських країн. Але поки на це ані натяку! Навпаки завдячуючи «правкам Геруса» Україна три тижні тому поновила імпорт електроенергії з Росії.

«Те, що зробив голова комітету із енергетики пан Герус - він підсунув свиню своїй же команді, він відкрив імпорт електричної енергії із Росії та Білорусії і ввів далі в оману президента, а той підписав відповідні зміни» - каже Олександр Трохимець.
«Ми звичайно бачимо чиї інтереси…Ми бачимо що саме компанії пана Коломойського вони саме і почали закуповувати цю дешеву електроенергію з Російської Федерації» - каже народна депутатка України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Новими правками Андрій Герус хоче замаскувати імпорт російської енергії під начебто білоруську. Хто ж повірить, що в Україну постачатимуть білоруські кіловати? Бо ж у самій Республіці - дефіцит електроенергії. Тож Київ ризикує: Кремль спершу запропонує світло подешевше, а далі - затягне електричний зашморг.

«Для России энергоресурсы - это всегда политика. Они конечно сейчас предолжат дешевле - чтобы у нас закрывались ТЕС-ы, закрывались шахты, упало производство на атомных электростанциях и потом, когда мы свое производство «сведем вниз» - они запросто «выкатят» цену повыше или просто нас отключат» - каже політолог Кирило Сазонов.

Неприпустимо, - обурились в Європейській енергоспілці і закликають відкликати ці правки, бо ж вони порушують угоду про Ассоціацію з ЄС, ставлять хрест на цивілізованій енергетичній інтеграції, а ще - суперечать принципам європейського права.

«Ми з колегами розробили законопроект - він дуже короткий, він передбачає те, що ми можемо торгувати електроенергією тільки з країнами-учасницями енергетичного співтовариства - це насамперед Євросоюз» - розказує народна депутатка України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Тільки так можливе повне об’єднання енергомерж України та ЄС. Завдяки ньому країна отримає змогу більше продавати власної енергії закордон, більше заробляти на транзиті імпортних кіловатів та зможе залучити багатомільярдні інвестиції з Європи на модернізацію власної енергомережі, яка зносилась на понад 80%!