16:15, 07.10.2019

Розведення сил на Донбасі: в Кремлі зробили заяву

Розведення сил на Донбасі: в Кремлі зробили заяву 07.10.2019

поділитись:
Розведення сил на Донбасі: в Кремлі зробили заяву - фото 1


Кремль відмовляється гарантувати, що бойовики на Донбасі будуть виконувати домовленості з розведення сил. Про це журналістам повідомив прес-секретар президента Дмитро Пєсков.

"Кремль, безумовно, має певний вплив на" республіки "Донбасу. Але ви знаєте, що" республіки "Донбасу -" самостійні "суб'єкти у врегулюванні цього конфлікту", Кремль не є стороною конфлікту ", - сказав він, відповідаючи на запитання, чи може чи Москва гарантувати, що збройні формування бойовиків будуть відведені від лінії зіткнення на Донбасі.

Прес-секретар глави держави підкреслив, що "Москва поряд з Берліном і Парижем є гарантом Мінського плану дій".

"Як і всі країни, ми зацікавлені, щоб усі заходи, які були заплановані були свого часу і які покладені на папір, і під яким стоять підписи чотирьох (лідерів), щоб всі ці заходи виконувались", - уклав він.

Як повідомляє сайт segodnya.ua 7 жовтня мав стартувати другий етап розведення військ поблизу Петровського і Золотого, що в Луганській області, проте процес зірваний через обстріл бойовиками позицій української армії в цьому районі.

Як повідомляли новини "Сегодня", 1 жовтня в Мінську Тристороння контактна група домовилася про розведення військ на Донбасі. Президент України запевнив жителів Петровського і Золотого, в яких планується відведення військ, що вони будуть перебувати в безпеці.

У свою чергу міністр оборони Андрій Загорднюк нещодавно пояснив, як будуть розводити війська на Донбасі. Він зазначає, що розведення "має бути зроблено технічно правильно, тому що вже є позиції, є вже ціла система укріплень, яка вибудувана". Керівник Міноборони запевнив, що українська сторона простежить за тим, щоб відведення сил не було одностороннім.

Спікер парламенту Дмитро Разумков обіцяв, що вздовж лінії розмежування на Донбасі на ділянках відведення підрозділів і озброєння Збройних сил України безпеку громадян забезпечуватимуть українські правоохоронні органи і Національна гвардія. У той же час в ході візиту в прифронтову зону замначальника Нацполіціі Вадим Троян заявив, що вже збільшується кількість співробітників поліції, які в складі піших і автопатрулів реагуватимуть на виклики і повідомлення громадян і забезпечувати публічну безпеку в населених пунктах в процесі розведення сил.