19:10, 08.10.2019

Розведення військ біля Золотого – відкладається

Розведення військ біля Золотого – відкладається 08.10.2019

поділитись:
Розведення військ біля Золотого – відкладається - фото 1

Через що та на який термін?

Напередодні противник двічі обстріляв дільницю розведення сил біля Золотого. Від ранку у центрі Золотого-чотири гамірно. Дехто боїться, що після відведення військ бойовики посилять обстріли. Та більшість із тих, хто зібрався у центрі Золотого, все ж ніби за розведення.

«Кто-то должен сделать шаг назад! Перший шаг – и потом дело пойдет!»

Утім, дещо несподівано для журналістів та місцевих жителів військові заявляють – у Золотому-чотири розведення не планувалося і не планується. Війська виведуть лише з частини села Катеринівка.

«Ділянка називається – «в районі Золотого». Ні з Золотого один, два три і чотири, які ми контролюємо, підрозділи збройних сил виходити не будуть!» - каже заступник командувача об'єднаних сил Богдан Бондар.

Міністр оборони, начальник генштабу та заступник міністра внутрішніх справ спеціально приїхали в Золоте поспілкуватися з людьми. Та прямо під час зустрічі - бойовики обстріляли околиці міста з автоматичного гранатомета.

«Це чергова спроба спровокувати цей процес, для того, щоб він не відбувся. Але він відбудеться, нікуди не дінеться!» - впевнений Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

За словами міністра, жодних ризиків для місцевих жителів розведення не несе. Навпаки – обіцяють вирішити найболючіші проблеми жителів.

«Це проблеми зі швидкою – і ми сюди заводимо постійну швидку, це проблеми з координацією – і ми призначаємо координаційний центр невеличкий» - каже Андрій Загороднюк.

Після відведення військових місто захищатиме поліція. Вже зараз кількість патрульних на вулицях – один до десяти. Працює група швидкого реагування в Родіні, група швидкого реагування в місті, дві слідчо-оперативні групи, і також ще дві групи патруля.

Розведення, яке планувалося...зірване. Тепер воно відбудеться не раніше, ніж за сім діб, але за умови, що в зоні відведення не буде жодного обстрілу. Ризик, що бойовики спробують порушити умови, є, кажуть військові. Але в такому разі вони готові швидко повернутися на свої позиції.

Чиновники та військові переконують - навіть попри виведення військ розташовані поруч населенні пункти все одно залишаться під контролем України. А для тих, хто боїться, готові навіть влаштувати екскурсію до Станиці Луганської – аби люди на місті переконалися, що розведення – це нестрашно.