19:10, 14 октября

Стоит ли поздравлять школьников с 14 октября?

Сладкие столы и подарки мальчикам. В некоторых школах и садиках накануне государственного праздника поздравляли детей. Так решили родители, потому что прежнее 23 февраля считают прототипом Дня защитников и защитниц Украины. Но с этим согласны не все. Кого поздравлять?

поделиться:
Стоит ли поздравлять школьников с 14 октября? - фото 1

 

Наша бывшая коллега, военная пресс-офицер, Валерия Карпиленко представляет студентам стихи. Их она написала, когда служила на передовой. Так, в университете решили отметить День защитников и защитниц Украины. О том, чтобы приветствовать одногруппников, якобы, с мужским праздником - даже не думали, говорят студенты.

Приглашение студентов Валерия приняла охотно. Она на фронте - с 2015-го. Сначала служила в полку "Азов". Затем освещала деятельность пограничников. Именно Валерия инициировала дискуссию в соцсетях: кого приветствовать сей день. Мысли мариупольцев разделились.

«Батьки, які подекуди не мають відношення до цієї війни і є такими, як вони кажуть аполітичними, але насправді всі ми розуміємо, що це означає, - які ініціюють ці поздоровлення. І, звичайно, дітям ветеранів, ветеранок, дітям діючих військовослужбовців це складно і незрозуміло, як і їхнім батькам», - каже Валерія Карпиленко.

Не зрозуміло це і підполковнику Роману Дядюрі. Чоловік працює в обласному військкоматі. Зв'язати життя зі службою вирішив ще в школі: навчався в ліцеї, потім закінчив інститут. Сам з Дніпропетровщини.

На честь свята чоловіка разом із колежанкою Анною запросили до себе школярі. Аби привітати і подякувати.
Проте це стало сюрпризом для сина військового. Другокласник Тимофій радий бачити батька, бо така можливість буває рідко.

«Приходит вечером и уходит в шесть утра. Ездим на рыбалку, в кино можем сходить», - каже син військового.

Так в молодшій школі провели класні години. Військові розповіли про особливості служби, а учні ставили запитання. Старші ж класи розповідали про козаків та історію свята. Однокласників - не вітали. Поки вітають їх лише за перемоги у змаганнях. Тоді можуть і вручити хлопцям подарунки.

Освітяни впевнені, виховувати в дітях патріотизм та любов до Батьківщини - потрібно. Тому, насамперед, цього дня дякують захисникам і захисницям України. За віддану службу та мирне життя.