13:48, 25 листопада

Рятувальники Маріуполя готуються до зими

Через тиждень наступить календарна зима. Тож, рятувальники вже чистять річки, зливові каналізації, пильнують за рибалками та відпочивальниками біля водойм. А скоро розпочнуть і «льодову кампанію».

поділитись:
Рятувальники Маріуполя готуються до зими - фото 1


Рятувальники розповідають: восени і взимку працювати складніше, бо доводиться тепло вдягатися. А це дещо сковує рухи. А працювати доводиться у різних умовах: і на висоті, і у воді, і у зливових колодязях.

Водойми чистять регулярно, бо сміття постійно приносить течією.

«Бутылки, кресла, телевизоры попадаются, колёса, палки. То, что по руслу приносит. 33 километра протяжённость двух речек у нас, вот мы их отрабатываем везде», - розповідає водолаз аварійно-водолазної служби Олександр Савченко.

Також регулярно проводиться обстеження зливової каналізації, куди стікають уся дощова вода і талий сніг. Тюбінги також треба перевіряти, аби будинки та вулиці не підтоплювало.

«Летом это просто аварийные ситуации, во время дождей и после дождей. А осенью, зимой и весной мы работаем регулярно. Каждую неделю мы очищаем тюбинги. На каком-то тюбинге мы всё равно будем. Сегодня на Львовской, завтра на Малофонтанной. На следующей неделе будем на Заозёрной», - кажуть рятувальники.

Начальник рятувальної аварійно-водолазної служби Олександр Татай каже: клопоту вистачає протягом всього року. Так, взимку, через таяння снігу, виникає загроза підтоплення приватного сектору.

«Вы скажете: "А почему зимой, какие подтопления?" Потому что при морозе замерзает верхний слой грунта, вода не впитывается и талые воды все затапливают дворы».

Олександр Татай додає: взимку вони ще запускають "льодову кампанію", адже з настанням морозів починається масовий вихід відпочивальників на лід. Тож, доводиться пильнувати й за потреби проводити профілактичні бесіди. Та час від часу навіть рятувати сміливців із крижаної води.