19:32, 03.04.2020

Саме зараз парламенту потрібен турборежим, - Яценюк на Київському безпековому форумі Безпе

Турборежим для парламенту потрібен саме зараз, Арсеній Яценюк зазначив під час першої онлайн дискусії Київського безпекового форуму, присвяченому однією з найважливіших проблем країни: як не допустити економічного колапсу і створити умови для виходу України з кризи.

поділитись:
Саме зараз парламенту потрібен турборежим, - Яценюк на Київському безпековому форумі Безпе - фото 1

Прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк наголосив на необхідності прийняти в ВР закони, необхідні для подолання кризи:

«Мене дивує, чому монобольшенство не виконує свою ключову функцію. Вони, навпаки, зараз, маючи 254 голоси, повинні голосувати. Ось тут потрібен зараз турборежим».

Участь у розмові взяли Прем'єр-міністр України в 2014-16 роках, засновник фонду «Відкрий Україну» Арсеній Яценюк, новий Міністр фінансів України Сергій Марченко, Президент Американської торгової палати в Україні Андрій Гундер, Президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала, старший радник Атлантичного ради Андерс Аслунд, а також Директор економічних і соціальних програм аналітичного Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Арсеній Яценюк зазначив, що зараз в світі і Україні цифри невтішні:

«Понад мільйон хворих COVID-19. В Україні - вже майже тисяча».

Щодо економічних показників, він зазначив, що індекс купівельної спроможності (PMI) в країнах-членах ЄС на сьогодні найнижчий за всю історію спостереження - 22 років. У США на сьогодні було зафіксовано майже 10 млн безробітних, нагадав він.

«Тобто нас оточує пандемічний криза і динамічно насувається криза економічна. Україна не є островом. Треба відверто визнати, що у нас немає подушки безпеки. І так само треба відверто визнати, що Національний банк України - це не Федеральна резервна система Сполучених Штатів і не Європейський центральний банк, які мають зовсім інші інструменти регулювання грошово-кредитної політики», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що в нинішній пандемічний та економічній кризі не варто забувати про кризу військовому «Росія нікуди не забралася з території України. І це ще знищує наші потужності і наші можливості боротися як з пандемією, так і з економічними викликами».

«Зараз найважливіше - щоб уряд, президент і парламент невідкладно ухвалювали рішення», - зазначив він.

Арсеній Яценюк звернувся до бізнес-асоціації та Атлантичного раді публічно висловити підтримку позиції Кабінету міністрів і особисто міністру фінансів про термінову необхідність прийняти зміни в закон про державний бюджет.

«Політична мотивація, за яким члени парламенту заблокували прийняття цього законопроекту, тягне за собою жахливі економічні наслідки. Вони зараз прийняли тільки закони, як витрачати, але вони не прийняли того закону, як ефективно витрачати і де заробити», - сказав Арсеній Яценюк.

Лідер НФ зазначив, що без програми з Міжнародним валютним фондом України оголосить дефолт: «оголосить дефолт - це стане банкрутом. Не знаю на скільки років».

Він наголосив на необхідності невідкладеного прийняття всіх законів, які потрібні для програми з Міжнародним валютним фондом, і підкреслив важливість того, щоб засідання парламенту відбулося найближчим часом.

Арсеній Яценюк запропонував за результатами сьогоднішньої дискусії створити антикризовий центр навколо уряду за участю представників бізнесу, реального сектора: «Зібрати всі ресурси бізнесу, зібрати медійні ресурси для того, щоб напрацювати план дій, як вижити державі, як вижити бізнесу, як вижити людям, які працюють в бізнесі і які працюють у державному секторі. Як провалитися в економічну кризу, з якої потім будемо виходити роки».

«План - секвестр бюджету, програма з МВФ, антикризовий центр для і уряду і для бізнесу і чітке політичне і економічне позиціонування кожного з нас на підтримку держави», - підкреслив Арсеній Яценюк.