18:50, 25.10.2019

САП відмовляється надати експертизу за формулою ”Роттердам +”

САП відмовляється надати експертизу за формулою ”Роттердам +” 25.10.2019

поділитись:
САП відмовляється надати експертизу за формулою ”Роттердам +” - фото 1

Два з половиною роки розслідування. Слідчі називають імена підозрюваних. Говорять про збитки, яких зазнала країна. Та доказів не показують.

«Будь-яких експертних висновків та пояснень, щодо того, що формула Роттердам+ є економічно необґрунтованою та некоректною. Вони відсутні в матеріалах справи. Але коли не можна навіть довести цей факт, то як можна враховувати якісь збитки?» - каже адвокатка Наталія Дригваль.

Ба більше! Прокурори замовили кілька експертиз, але результати показують не всі, каже Наталія Дригваль.

«Існує ще три висновки Київського інституту судових експертиз, які прокурор із якихось підстав, а нам зрозуміло з яких, не надав суду, щоб суд мав безпосередньо їх дослідити».

Витребувати документи, яких слідство не показує, адвокати просять суддю. В інтернеті є інформація про наявність 2 експертиз. Ухилятись від відповіді довго прокурор не зміг. Це засідання відбулось ще 9 жовтня, але відео адвокатка Ірина Одинець отримала тільки тепер. Припускає, надмірна секретність із результатами експертизи цілком може свідчити, що формула «Роттердам +» була законною і вигідною для України.

«Оскільки НАБУ та САП роздули величезну мильну бульбашку в пресі, в ЗМІ щодо цієї справи, це може загрожувати престижу та авторитету обох цих інстанцій - і НАБУ , і САП. Тому ми вважаємо, що вони приховують не тільки від нас. А й від суду такі документи».

Чи законний Роттердам, НАБУ питало й експертів Інституту судових експертиз, європейської Асоціації "Єврокоал", торговельно-промислової палати, інституту економіки прогнозування Нацакадемії Наук.

«В жодному з цих висновків, які було підготовлено фахівцями, не було підтверджено факт нанесення шкоди державі і не було зроблено висновку, щодо того, що запровадження формули, було зроблено на користь певних фінансово-промислових груп» - розказав фахівець із державної політики у паливно-енергетичному комплексі Геннадій Рябцев.

Адвокати просили суд покликати на розмову про Роттердам+ енергетичних експертів. Почули відмову. Мовляв, якщо суд першої інстанції не поцікавився думкою фахівців, то в Апеляційному теж не будуть. Колишній замміністра енергетики - один серед тих, хто готовий пояснити фахово та на цифрах, чому формула була рятівною для країни. Та поки замість експерта говорять прокурори, які перебирають докази.