20:20, 25.05.2020

Сезон полуниці у розпалі – чи варто остерігатися нитратів?

Прилавки магазинів і ринків переповнені свіжою полуницею. Як обрати смачну дозрілу ягоду та не ризикувати здоров’ям?

поділитись:
Сезон полуниці у розпалі – чи варто остерігатися нитратів? - фото 1

Цього річ полуницю пані Олена куштуватиме вперше. Купила її на одному з ринків. Каже, у її родині обожнюють цю ягоду. Вживають і свіжою, і готують: желе, муси, варення.

«По-перше, це перша ягода, яка після зими, якийсь вітамін. Вона кисло-солодка, після неї на другому місці малина. Справа в тому, що є полуниця рання, я знаю, дзвонила знайомим, вони кажуть, що на грядці вже вони рвуть, Стигла полуниця, тобто вони нітратами її не підгодовують», - ділиться покупчиня.

На ринках міста за кілограм правлять від 70 гривень. Пані Марина продає полуницю більше чотирьох років. Підкреслює - добра ягода має відповідний аромат, на ній відсутні темні плями.

«У нас спочатку під плівкою, потім на відкритому грунті. Ранній сорт, дуже смачна вона, солодка. Коли вона стигла - плодоножечки вони підіймаються, а ось коли вони прилипли, цю полуницю купувати не можна», - ділиться секретами продавчиня Марина.

Якість товару на ринках - постійно контролюють, кажуть продавці. Тож перед тим, як полуниця потрапила на прилавок, її обов'язково перевіряють на нітрати.

«Ми здаємо в лабораторію продукцію, вони перевіряють, видають нам сертифікати. Самі ми її вживаємо і можемо з упевненістю сказати, що від нашої полуниці, ту, яку ми реалізовуємо, погано не буде людям. Беруть і діткам маленьким приходять», - каже ще одна продавчиня Олена.

Фахівці додають - якщо сумніваєтеся - перевіряйте сертифікат.

«Нітрити викликають шкідливу дію на організм людини, на нервову систему діють на гемоглобін крові, при цьому кров не насичена киснем надходить органам. Можуть відреагувати різні органи. Особливо небезпечні нітрати для маленьких дітей і для вагітних жінок », – наголошує головна спеціалістка відділу безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини в Донецькій області Ірина Масенкова.

Додають, перед вживанням ретельно мийте ягоди. Та не переїдайте. Організму достатньо 300 грамів на добу.